Božský Karel

Zelený program č.I. Cílem našeho dnešního tématu jsou informace. O tom jak se samostatně věnovat vlastní zvýšené pozornosti v oblasti ekologie a ochraně životního prostředí. Čeká nás série článku obohacená o obrázky a návody.

Dnešní téma je věnováno ptačím nájemníkům na naší zahradě.

Co zde nalezneme. Jeden krátký příběh obohacený o to jak se dá jednoduše udržovat zelená vegetace bez chemie a to za pomoci drobného zahradního ptactva. Na co nesmíme zapomenout. Stačí nám na to mělká nebo hluboká nádoba osazená zábranou proti utopení. Každý týden tuto nádobu znovu a znovu plníme čerstvou vodou. I drobní ptáci mají svůj pitný režim.

Jaký domeček zvolíte je pouze na vás. Velikost mnohdy určuje otvor do samotného nitra budky a vnitřní přepážka zabraňující kočkám nebo dalším dravcům vybrat obsah domečku. Velikost domečku je podřízena velikosti otvoru.
Kdo naleznete zraněného ptáka nebo jiného obyvatele zahrady. Naleznete zde adresu nejbližší záchranné stanice.
Každý kdo pozorujete pravidelně svoje ptačí nájemníky.

Mám pro vás jeden zajímavý tip. Další sezónu sčítání ptactva. A to i přesné datum pro rok 2023. Vše potřebné naleznete v galerii obrázků.

Galerie obrázků :

Audio nahrávka :

Znovu se těším na další vaší návštěvu na stránkách HBhistory v novém zeleném programu. Autor dnešního tématu Jiří Zelenka „Wikimedia Commons“.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »
Sdílej HBhistory