Noutonický hřbitov – Tajemná místa

Vydejte se na noutonický hřbitov, který se nachází jen několik kilometrů od Prahy. Je opředen několika děsivými historkami, které naznačují, že se jedná o místo s velkým výskytem nevysvětlitelných jevů. Čím je tento na první pohled obyčejný hřbitov děsivý?

Křik mrtvých

Několik odvážných návštěvníků označuje noční návštěvu noutického hřbitova za jeden z nejděsivějších zážitků svého života. Každý hřbitov má v nočních hodinách strašidelnou atmosféru, ale tento případ je v mnohém unikátní. Jak by vám bylo, kdybyste mezi náhrobky zaslechli nářek a zoufalý křik? Kolem jenom tma a do ticha se ozve dětský pláč. Skuhrání osob, které nejsou vidět, způsobí mráz po zádech. I ten nejzatvrzelejší realista zbledne a začne se sám sebe ptát: Tady opravdu straší?

 

Tajemná místa   Tajemná místa YT

Hroby v pohybu

Jeden z důvodů, proč se po soumraku někteří místní obyvatelé hřbitovu vyhybají obloukem, je záhadný pohyb hrobů. Mnoho svědků vypovídá, že při noční návštěvě zaslechli zvuk připomínající odsunutí kamenné desky. Neexistuje žádný zvukový ani obrazový záznam, který by potvrdil nebo vyvrátil samovolné pohyby náhrobků. Jde pouze o bujné představy vyděšených návštěvníků, či reálné paranormální jevy?

Šepoty mezi náhrobky

Nejenom pláč duchů je obsahem děsivých historek. Dominantní náhrobek manželské dvojice v centru hřbitova děsí sám o sobě. Podle některých svědků je v jeho blízkém okolí možné slyšet podivný šeptot. Neznámý hlas v nízké frekvenci šeptá do ucha slova, kterým návštěvník nerozumí. Vypráví se o smíchu malé holčičky, který vám v paměti zůstane ještě dlouho po návštěvě hřbitova.

Splašené kroky

Je slyšet dupot kroků a běhání mezi náhrobky, ale vidět nikoho není. Nepěkná představa, z které tuhne krev v žilách. Na noutonickém hřbitově se prý někdy objeví neklidné duše mrtvých, které pobíhají po okolí, aby plašily živé. Kde však začíná a končí pověst a kde se nachází pravda?

Laciné povídačky

Místo je podle některých senzibilů opravdu naplněné negativní energií. Někteří místní obyvatelé namítají, že není tak děsivé, jak se vypráví. Jsou lidé, kteří hroby zesnulých navštěvují pravidelně, a nic zvláštního je nepotkalo.

Hřbitov je a vždy bude terčem podobných zvěstí a historek. Smrt je vděčným nástrojem, jak plašit a strašit důvěřivé lidi. V České republice však není tolik míst, o kterých by existovalo tolik záhadných a děsivých historek.

Dokumentární pořad Tajemná Místa

 Facebook   YouTube

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »
Sdílej HBhistory