Skutečný příběh dívky, která byla v moci ďábla – Anneliese Michel

Exorcism of Emily Rose – Dívku začnou ovládat pekelné mocnosti a na scénu přichází kněz z krucifixem a svěcenou vodou. Scénář tohoto hororu vychází ze skutečných událostí. Ďábel se totiž vyřádil na těle a duši německé dívky Anneliese Michel.

Masturbace s křížem, otáčení hlavy kolem své osy, vznášení se a nebo plivání chuchvalců krve. To jsou scény, které se nám vybaví, když se bavíme o filmech, kde v hlavní roli vystupují pekelné mocnosti. Jenže skutečný příběh Anneliese Michel je tisíckrát horší, než je film. Jedna věc je scénář a filmové plátno, druhá věc je cítit ďábla v sobě a nedokázat se mu bránit. Anneliese se narodila roku 1952 do katolické rodiny.

Byla považována za normální pohodovou holku. V roce 1968 ale začala mít vidiny a propadala se do silných záchvatů Její stav se zhoršoval. Lékaři nedokázali poznat, co se s dívkou děje. Když si prokousla jazyk a začala tvrdit, že ji do postele tlačí cizí ruce a nechtějí ji pustit, dostala se do péče psychiatrů. Anneliese byly udělány testy na epilepsii, ale s negativním výsledkem. Lékaři tvrdili, že je zcela zdravá. Jenže dívce se začala zjevovat tvář šklebícího se démona. V roce 1972 se dívka vydala na církevní pouť do italského San Damiana.

Zde před obrazem Ježíše Krista v silném záchvatu napadla ženu, která se starala o místní kapli O případ posedlé dívky se začal zajímat kněz Ernst Alt. Ten jako první vyslovil podezření, že dívka má v sobě ďábla. Z Říma byl povolán exorcista Arnold Renz, který si za asistenta vybral právě Alta. Dívka upadala do transu, pila vodu ze záchodové mísy, volala Krista, kousala sebe i osoby, které k ní přišly.

Mlátila hlavou o zem, částečně ochrnula, strhávala ze sebe šaty, vulgárně křičela na lékaře, plivala sliny a syčela, když viděla kříž. Exorcisté Alt a Renz později tvrdili, že postupně z jejího těla vyhnali 6 démonů Dívka uvedla, že je jí mnohem lépe, ale odmítala přijímat potravu. Přála si jen pokojně umřít a jít k Bohu. Zemřela 1. července 1976 na dehydrataci a podvýživu. Lidé pak začali vytvářet fantastické historky o její smrti a jejím těle. Tvrdili, že dívka vstává v noci z hrobu a chodí po hřbitově.

V roce 1978 byla provedena exhumace, ale patologové uvedli, že tělo je v přirozeném rozkladu Vatikán dal později od případu ruce pryč s tím, že posedlost ďáblem v tomto případě nelze prokázat ani vyvrátit.

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »
Sdílej HBhistory