Rumunský les – Hoia Baciu se ztrácejí lidé

Hoia-Baciu s podivně pokřivenými stromy touží navštívit milovníci paranormálních jevů. Někteří dobrodruzi věří, že jde o portál, který způsobuje mizení lidí. Podle serveru The Independent ti, kteří prošli lesem, hlásili vyrážky, nevolnost a pocity úzkosti.

Les Hoia-Baciu, který leží nedaleko města Kluž, byl pojmenován po pastýři, který zde záhadně zmizel spolu s 200 ovcemi. Místo je považováno za rumunský „bermudský trojúhelník“. Místní lidé se kvůli děsivým příběhům a pověstem lesu raději vyhýbají. Šíří se zvěsti, že ten, kdo do lesa vstoupí, už se nevrátí, a pokud ano, tak s následky. Někteří dobrodruzi se však nedají odradit. Ti, co se do lesa odvážili, si pak stěžovali na vyrážku, zvracení, migrény, nevysvětlitelné popáleniny, škrábance a pocit úzkosti.

Poprvé se o tomto tajemném místě lidé dozvěděli na konci 60. letech, kdy biolog Alexandr Sift vyfotil nad lesem předmět připomínající UFO. Podobný snímek pořídil v 70. letech i vojenský technik Emil Barnea.

Brána do jiného světa

Někteří lidé si myslí, že je les vypadající jako z filmů od Tima Burtona branou do jiné dimenze. Traduje se historka o pětileté dívence, která se v lese ztratila. Po velmi dlouhém pátrání se holčičku podařilo najít, ale měla zcela jiné šaty a byla o pět let starší. Rodiče zprvu nevěřili, že jde o jejich dceru, ale lékaři její totožnost potvrdili. Dívenka nedokázala popsat, co v lese prožila, nic si nepamatovala.

Domov duchů

O strašidelné místo se již dlouhodobě zajímají i odborníci z celého světa. Jedním z děsivých úkazů je fakt, že je uprostřed lesa mýtina, která má téměř kruhový tvar a nic zde neroste. Nic však růstu květin nebrání. Místní věří, že je tento prostor centrem paranormálních aktiv a jakýmsi domovem duchů. Expertům se povedlo zachytit některé z bizarních projevů na film včetně tváří a přízraků. Hrůzu nahánějící les uchvátil i herce Nicolase Cage. Během natáčení filmu ve městě Sibiu se přijel na temný les nedaleko Kluže podívat.

 

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »
Sdílej HBhistory