Záhada Ariánů

HBhistory Světová historie, zaměřeno na články, videa, fotografie. Otázky minulosti pyramid, války, indiánů, techniky, letectva, katastrof, vynálezů a událostí
HBhistory Podcast
Záhada Ariánů
Loading
/

Dobrý den vážení posluchači záhad. Dnes se přesuneme do našeho města. V dnešním tématu se budeme věnovat pátrání po záhadné sektě Ariánů. Poděkovat za nápad můžeme zesnulé Anně Jahodové – Kasalové.
Kdo chodíte na podzimní procházky městem. Tak ten zde má k dispozici hned několik tras. První bude k hrobu zesnulé paní Jahodové – Kasalové a to těsně vedle kostela svatého Vojtěcha. Další reálná trasa vede po cyklostezce. A to po nábřeží od kostela svaté Kateřiny až k jeskyni poustevníka na Plovárenské ulici. Po pravé straně můžeme vidět samotný skalní masiv Bělohradu. Na pivo ani na kávu do původní restaurace Ariány Vás nepozvu. Co zde ale je, zcela nová zahradní restaurace Ariány.


Zkráceně něco o herezi z Wikipedie. Samotná hereze je vnímána jako protiklad ortodoxie a je vedlejším produktem jejího vymezování. Příbuzným, avšak méně polemickým označením je heterodoxie, tedy odlišná víra. Příslušníci jednotlivých „heretických“ skupin se sami za heretiky neoznačují. V našem případě jde zřejmě o exportovanou víru německých horníků. V dalším pojednání jde o spolek. Tak si myslím že nejde ani v jednom případě o heretiky a zřejmě ani o místní sektu podle textu Anny Jahodové – Kasalové.

Galerie obrázků :

Audio nahrávka :

Dnešní úvahu napsal a o obrázky obohatil fotograf Jiří Zelenka „Wikimedia Commons“.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »
Sdílej HBhistory