Harley Davidson a Marlboro Man – Akční jízda plná nostalgie a adrenalinu

Film „Harley Davidson a Marlboro Man“ je akční kriminální film z roku 1991, režírovaný Simonem Wincerem. Hlavní role ztvárnili Mickey Rourke jako Harley Davidson a Don Johnson jako Marlboro Man, dva přátelé, kteří se pokusí zachránit svůj oblíbený bar před zánikem, což je vede do konfliktu s korporací snažící se místo převzít.

Příběh

Příběh se točí kolem Harley Davidsona a jeho nejlepšího přítele Marlboro Mana, kteří se dozvědí, že jejich oblíbený bar, kam chodí, je ohrožen uzavřením kvůli dluhům a chystané přestavbě, kterou plánuje velká korporace. Aby bar zachránili, rozhodnou se pro riskantní bankovní loupež, během které se zmocní nejen peněz, ale i nové syntetické drogy, kterou korporace plánuje distribuovat. Tím si vyslouží pozornost nejen policie, ale i korporátních zabijáků, což je vrhá do nebezpečného dobrodružství.

Harley Davidson a Marlboro Man

Postavy a výkony

Mickey Rourke a Don Johnson přinášejí charizmatické výkony, které filmu dodávají určitou hravost a šarm, i když se někdy zdá, že příběh a dialogy nejsou na stejně silné úrovni. Chemie mezi hlavními hrdiny je patrná a přispívá k celkovému zážitku z filmu.

Nejsilnější Krutopřísný Energy Drink Na Trhu

Připrav se na explozi přírodní energie! Nový bylinný DRINK je tady!

  • ✅ 100% přírodní
  • ✅ Bez cukru
  • ✅ Super složení: Guarana, Ženšen a další bylinky

Vhodný pro každou příležitost: probuzení, maraton seriálů, náročný den v práci.

Kup teď

Vizuální a akční scény

Film nabízí řadu akčních scén, od stříleček po motocyklové honičky, které jsou vykonány s potřebným elánem a jsou vizuálně zajímavé. Kostýmy a rekvizity, včetně ikonických motocyklů a kožených bund, dodávají filmu jedinečný styl, který odráží jeho název.

Hudba a atmosféra

Hudba a atmosféra filmu úzce souvisí s jeho motocyklovou a „rebel“ tematikou, přičemž soundtrack podtrhuje akční a dramatičtější momenty. Film se snaží zachytit ducha dobrodružství a volnosti spojený s motocyklovou kulturou.

Kritika a přijetí

Přestože se film „Harley Davidson a Marlboro Man“ stal kultovním mezi některými fanoušky, kritika byla smíšená. Někteří kritici filmu vyčítali slabý scénář a nedostatečně propracované postavy, zatímco jiní ocenili jeho akční scény a hlavní hvězdy. Film se tak stal spíše guilty pleasure pro některé diváky, kteří si užívají jeho přehnanou akci a nostalgičnost.

Závěr

„Harley Davidson a Marlboro Man“ je film, který možná není pro každého, ale pro ty, kteří hledají akční dobrodružství s nádechem nostalgie, může být zajímavým zážitkem. Hlavní hvězdy a akční scény jsou jeho hlavními přednostmi, i když příběh a dialogy mohou někdy zaostávat.

You may also like...

Translate »
Sdílej HBhistory