Rakeťák Pourangahua

Dobrý den vážení posluchači. Dnes je na pořadu dne druhé volné pokračování úvahy na téma rakeťák. Jde mi tak nejen o analýzu, ale i o podporu nastudování knih dvou nerozlučných přátel. Jmenovitě spisovatele Miloslava Stingla a druhého spisovatele Ericha von Dänikena.

Obsah obou knih je relativně stejný. Kniha pana Stingla je napsána viditelně tak aby nenarušovala socialistickou morálku východní části Evropy. Naopak Dänikenova myšlenka je rozvinuta do té míry, kdy se Darwinova teorie začíná hroutit. A na scénu nám vstupují nové postavy neznámých Alien.

Pozorně si nastudujte galerii obrázku. Zde naleznete portréty obou spisovatelů. Tabulku Rongorongo která nejspíše ukrývá osobní údaje o návštěvě rakeťáka na Velikonočním ostrově. Další v pořadí je portrét samotného rakeťáka. Tento má na rukou a nohou pouze po čtyřech prstech. Jeho vlastní anti – G oblek znovu popisovat nebudu. Dále následuje technický nákres z knihy mrtvých. Je více než pravděpodobné že jeden z rakeťáků na naší planetě havaroval.

Jak to asi dopadlo. No prostě a jednoduše to zapíchnul do země. Zda jde v nákresu o detailní zvětšení a technický problém materiálu. Nebo o přetížení těžkým nákladem. Na pořadu dne jsou i dvě přídavné nádrže pro dálkové lety. Nepůjde tak v případě pana Dänikena o dvě bomby. Tak tento detail by měl nastudovat nějaký letecký nebo kosmický institut. Třeba samotná NASA nebo Roskosmos. Kdo má zájem navštíví Náprstkovo muzeum a to expozici Maorů. Musíme se rozloučit.

Na řadě je malá vsuvka z YouTube.
https://www.youtube.com/watch?v=qCbZC1LfNr8
https://www.youtube.com/watch?v=5b_hyYn7NA0

Galerie obrázků :

Audio nahrávka :

Děkuji Vám za pozornost. Tímto však vše nekončí. Zapracuji na dalších tématech a bude se na co těšit. Stálý dopisovatel Jiří Zelenka. „ Wikimedia Commons“.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »
Sdílej HBhistory