Abydoský katapult

Dobrý den vážení posluchači záhad. Dnes je na programu analýza katapultu. Je zde někdo, kdo nikdy neslyšel slovo katapult. V dávné historii byl používán k dobývání několika druhů opevnění. Nejen to jeho hořící náklad dokázal zapalovat hořlavé materiály. Jako šindele, došky nebo dřevěné palisády pokud je předem neprorazil.

Nám ale půjde o zcela jiný druh katapultu. Tak tento katapult udává okamžité zrychlení něco jako u moderního auta z nuly na stovku. Sám jsem jako malý kluk používal jiný způsob který katapultoval kluzák do vzduchu. Detailní informace naleznete v audio nahrávce. Nešlo tak o parní katapult jako v případě u vojenské lodě. Parní katapult jak se zdá je nejdokonalejším zařízením. Páru již nedodává spalované uhlí nebo ropné produkty. Dnes se využívá pára vytvořená jaderným reaktorem.

V krátkém příběhu tak nepůjde ani o božský vítr kamikatze ale o obyčejný gumiprak. V tomto tématu o katapultu se posunu o několik tisíc let nazpět. Věřte mi bude to šok pokud se moje teorie někdy v budoucnu potvrdí. Zřejmě tak nepůjde o pouhou utopii.

Je tu jistá indicie z hloubkově vytesaného artefaktu na kamenném trámu Abydoského chrámu. Mnozí vnímají na artefaktu tvar vrtulníku. Nevím sice proč, ale můj pozorovací talent hovoří o zcela jiném detailu. To co pozoruji je katapult a kluzák ve tvaru sokola ze Sakkáry. Více již v našem dnešním tématu. Malá vsuvka pro již zveřejněná témata o Abydoském artefaktu :

Galerie obrázků:

Audio nahrávka :

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »
Sdílej HBhistory