Čím se krmili největší DIKTÁTOŘI?

Vůdce rumunské komunistické strany Nicolae Ceausescu dráždil své zahraniční kolegy tím, že si vozil své jídlo vždy s sebou. A miloval dušené kuře, ovšem celé, myšleno včetně zobáku, pařátku a dalších částí. Tito, hlava tehdejší Jugoslávie, se zásadně vyhýbal pevné stravě a své zeleninové šťávy srkal brčkem. Ovšem doma si údajně dopřával svou nejoblíbenější lahůdku – pořádný kus teplého vepřového špeku.

Mao Ce-tung byl vyhlášeným masožravcem a chlubil se i se svou stolicí. „Jím hodně a vylučuji hodně,“ psal spokojeně svému kamarádovi v raném období své vlády. Mnohem později, však jeho střeva začala stávkovat – to když byl na návštěvě u Stalina v Sovětském svazu a po celé Moskvě nebyla jediná toaleta na které by se dalo vyměšovat v podřepu, jak byl zvyklý.

Německá vegetariánská republika
Adolf Hitler, Mao Ce-tung či Benito Mussolini si takové obžerství nemohli úplně dovolit, všichni tři totiž měli problémy s trávícím ústrojím. Že by to byla daň za hrůzy, které páchali? Mussolinimu byla v průběhu druhé světové války diagnostikována nacistickým lékařem nebezpečná zácpa.

Hitler trpěl chronickým nadýmáním a možná právě proto se stal vegetariánem. Jeho mastičkář ho krmil osmadvaceti různými léky, přičemž jedním z nich byl extrakt z výkalů bulharských rolníků! Kromě toho se führer údajně bavil při večeřích tím, že pokaždé zavedl hovor na ukrajinská jatka a vše podal tak odporným způsobem, že jeho spolustolovníci nebyli schopni dojíst.

Na jeho tabuli byla čerstvá zelenina a ovoce doplněné rýží a luštěninami. V roce 1942 Hitler údajně sdělil Goebbelsovi, že pokud vyhraje válku, má v plánu udělat z Německa zemi vegetariánů. Ovšem přestože maso označoval jako ‚čaj z mrtvoly‘, před válkou si debužíroval nad nadívaným holubem a bavorskou klobásou. Tehdy ho špatné svědomí asi ještě netrápilo…

Strach z otravy
Diktátoři samozřejmě nemohli ponechat svůj osud náhodě, a tak nebylo nijak neobvyklé, když zaměstnávali ochutnávače jídel. Například Hitler měl celý tým sestávající z patnácti ochutnávaček. Pokud ženy přežily následujících 45 minut poté, co ochutnaly pokrm, který byl určen führerovi, teprve poté bylo jídlo servírováno na stůl Hitlerovi. Nicolae Ceausescu prý nikdy necestoval bez svého strážce, vysoce postaveného důstojníka, jenž byl zároveň výborný chemik a vždy měl při sobě mobilní laboratoř na testování potravin.

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »
Sdílej HBhistory