Tajemství Božího hrobu, Havlíčkův Brod

Dobrý den Vážení čtenáři. Dnes odhalíme tajemství Božího hrobu.

V ulici P. Fulgenta – Ledvinky‎  v Havlíčkově Brodě najdeme historickou památku Božího hrobu. Tento hrob a jeho vchod je součástí kostela sv. Rodiny.

Na co ukazuje věž Božího hrobu. Začneme slovem nanebevstoupení. V případě Krista došlo k nanebevstoupení 25. května a na opak u Panny Marie došlo k nanebevzetí 15. srpna.  Mnoho z nás ani neví že tyto dva svátky slavíme v kalendáři. Co z toho plyne že kosmonaut Jurij Gagarin  byl ve své podstatě až třetí oficiální postavou letu do vesmíru.

Bohužel památka Božího hrobu  je zkrácená verze daleko větší stavby Fotonové věže. V našem případě spodní část ukazuje na hermeticky uzavřenou komoru v které údajně leželo Kristovo tělo. Pak velká část věže chybí a následuje kabina. Na  podobnou kabinu ukazují malby jednoho slavného Srbského pravoslavného kláštera Visoki Dečani . Ukazují pilota uzavřeného v létajícím stroji a to dokonce hned dvakrát.

Na  stejnou nebo podobnou památku ukazuje i mnoho dalších historických obrazů. Co ukazují . Let samotného vesmírného korábu v kosmickém prostoru.

Mnohdy je popisován jako Sputnik, ale připomíná ho pouze jenom  tvarem. 

Další podobný model korábu najdeme na vrcholu střechy základní školy Hálkova v Humpolci. Zde je koráb z měděného plechu na samém vrcholku školy.

Našla se i zmínka v jedné knize o startu stejného nebo podobného vesmírného korábu.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=_4jtob000q4[/embedyt]

Můžeme poděkovat Arabům že uchovávají popis takového sdělení. Zde je onen citát z Arabské knihy. Zmrtvýchvstání ve rčení „ nastalo zmrtvýchvstání “znamená hluk, poprask asi jako v našem rčení „zbořil se svět“. Popíšeme Arabský citát, asi tak jako když se pacient na lůžku probere z kómatu. Ve rčení to naopak vypadá jako start rakety záchranné mise.

A v posledním odstavci tohoto článku se zamyslíme nad obrazem vznášející se postavy Ježíše Krista v kostele sv. Rodiny.  Co je zarážející malba nad vchode na části kůru ukazuje osobu v beztížném stavu.

Boží hrob i obraz vznášejícího se Krista je zcela přístupný všem návštěvníkům za malý poplatek Informačnímu centru v Havlíčkově Brodě.

A co na závěr. V některém dalším díle Vám názorně ukáži a popíší celou Fotonovou věž. A to na hmotném příkladu. Každý z nás se na ni dívá aspoň jednou v roce. Ale ve ve své podstatě nedokáže pochopit na co se ve skutečnosti vlastně  dívá. Děkuji Vám za pozornost moji čtenáři.

Fotograf Jiří Zelenka (Wikimedia Commons)

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »
Sdílej HBhistory