Tajemství Božího hrobu, Havlíčkův Brod

Dobrý den Vážení čtenáři. Dnes odhalíme tajemství Božího hrobu.

V ulici P. Fulgenta – Ledvinky‎  v Havlíčkově Brodě najdeme historickou památku Božího hrobu. Tento hrob a jeho vchod je součástí kostela sv. Rodiny.

Na co ukazuje věž Božího hrobu. Začneme slovem nanebevstoupení. V případě Krista došlo k nanebevstoupení 25. května a na opak u Panny Marie došlo k nanebevzetí 15. srpna.  Mnoho z nás ani neví že tyto dva svátky slavíme v kalendáři. Co z toho plyne že kosmonaut Jurij Gagarin  byl ve své podstatě až třetí oficiální postavou letu do vesmíru.

Bohužel památka Božího hrobu  je zkrácená verze daleko větší stavby Fotonové věže. V našem případě spodní část ukazuje na hermeticky uzavřenou komoru v které údajně leželo Kristovo tělo. Pak velká část věže chybí a následuje kabina. Na  podobnou kabinu ukazují malby jednoho slavného Srbského pravoslavného kláštera Visoki Dečani . Ukazují pilota uzavřeného v létajícím stroji a to dokonce hned dvakrát.

Na  stejnou nebo podobnou památku ukazuje i mnoho dalších historických obrazů. Co ukazují . Let samotného vesmírného korábu v kosmickém prostoru.

Mnohdy je popisován jako Sputnik, ale připomíná ho pouze jenom  tvarem. 

Další podobný model korábu najdeme na vrcholu střechy základní školy Hálkova v Humpolci. Zde je koráb z měděného plechu na samém vrcholku školy.

Našla se i zmínka v jedné knize o startu stejného nebo podobného vesmírného korábu.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=_4jtob000q4[/embedyt]

Můžeme poděkovat Arabům že uchovávají popis takového sdělení. Zde je onen citát z Arabské knihy. Zmrtvýchvstání ve rčení „ nastalo zmrtvýchvstání “znamená hluk, poprask asi jako v našem rčení „zbořil se svět“. Popíšeme Arabský citát, asi tak jako když se pacient na lůžku probere z kómatu. Ve rčení to naopak vypadá jako start rakety záchranné mise.

A v posledním odstavci tohoto článku se zamyslíme nad obrazem vznášející se postavy Ježíše Krista v kostele sv. Rodiny.  Co je zarážející malba nad vchode na části kůru ukazuje osobu v beztížném stavu.

Boží hrob i obraz vznášejícího se Krista je zcela přístupný všem návštěvníkům za malý poplatek Informačnímu centru v Havlíčkově Brodě.

A co na závěr. V některém dalším díle Vám názorně ukáži a popíší celou Fotonovou věž. A to na hmotném příkladu. Každý z nás se na ni dívá aspoň jednou v roce. Ale ve ve své podstatě nedokáže pochopit na co se ve skutečnosti vlastně  dívá. Děkuji Vám za pozornost moji čtenáři.

Fotograf Jiří Zelenka (Wikimedia Commons)

 

Sdílej:

You may also like...

Translate »