Platonovo jablko

HBhistory Světová historie, zaměřeno na články, videa, fotografie. Otázky minulosti pyramid, války, indiánů, techniky, letectva, katastrof, vynálezů a událostí
HBhistory Podcast
Platonovo jablko
Loading
/

Dobrý den vážení posluchači záhad z Havlíčkova Brodu. Dnes budeme pokračovat v dalším projektu. Tento projekt bude zaměřen na dekódování symbolů, znaků a zpráv uložených v nich.

Budu zde poukazovat na zcela rozdílný význam třeba jen jediného symbolu. Zda je namalován, napsán nebo se ukrývá vytesán v kameni. To nebude ve skutečnosti hrát žádnou roli. Každý umělec dokáže ztvárnit dílo docela jinak.

První kdo dnes dostane šanci bude sám Platon. Kdo znáte dílo Kritiás. Jde ve skutečnosti o pokračování Týmaia. Zaměřené na civilizaci v Atlantidě. Nebo chcete-li obyvatel ostrova Brasil.

Dnes jsem pro Vás dohledal jednu malou záhadu. Kterou je bezesporu Platonovo jablko. Zda ho jako já přisoudíte Atlanťanům nebo lidem  ostrova Brasil nevím.  To Vám napoví vaše vlastní úvaha.

Další podrobné informace naleznete v nové audio nahrávce a galerii obrázků.

Galerie obrázků :

Audio nahrávka :

Děkuji Vám vážení posluchači za pozornost a těším se na další setkání  u  Záhad z Havlíčkova Brodu. Další díla najdete zařazena již v nové položce „Pprojekt D.

Novou audio nahrávku a galerii obrázků pro Vás připravil fotograf Jiří Zelenka („Wikimedia Commons“).

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »
Sdílej HBhistory