Znepokojivý příběh Edwarda Paisnela – Šelma z Jersey

Edward Paisnel se stal známým jako „bestie z Jersey“ poté, co se zjistilo, že v letech 1957 až 1971 unesl a znásilnil na malém britském ostrově Jersey nejméně tucet dětí.

Odváděl mladé ženy z ulice, v noci se vkrádal do ložnic chlapců a dívek a nosil příšerně vypadající gumovou masku, která připomínala kůži. Kdo byl tento netvor a jak se mu dařilo tak dlouho unikat svým zločinům?

Toto je znepokojivý skutečný příběh Edwarda Paisnela.

Kdo byl Edward Paisnel, „bestie z Jersey“?
O dětství Edwarda Paisnela toho bohužel moc nevíme. Nezjistili jsme ani žádné podrobnosti, které by vysvětlovaly jeho pozdější chování.

Víme, že pocházel z dobře situované rodiny a že se narodil v roce 1925. Kromě toho je známo jen velmi málo, kromě toho, že se jako teenager jednou dostal do vězení.

Rozdával kradené potraviny rodinám v nouzi. Bylo to v době druhé světové války za německé okupace, a tak jeho štědré skutky mohly být spojeny s velkým rizikem.

Edward Paisnel se však zjevně rizika nebál. Koneckonců ostrov Jersey má rozlohu jen asi 45 čtverečních mil a žije na něm něco kolem 100 000 obyvatel. To není snadné místo, kam se schovat, pokud jste sériový násilník.

Přesto se Edwardu Paisnelovi nějakým způsobem podařilo uniknout úřadům. A dařilo se mu to po celá desetiletí.

Můžeme se jen ptát, co 32letého mladého muže přimělo k tomu, aby se pustil do série útoků. Ať už to bylo cokoli, vedlo ho to k tomu, že si v roce 1957 vybral svou první oběť, mladou nic netušící ženu, která čekala na příjezd autobusu.

Když čekala, Paisnel se k ní nenuceně přiblížil s šátkem zakrývajícím obličej. Bez varování jí omotal provaz kolem krku a odtáhl ji pryč. Pak ji odvedl na nedaleké prázdné pole, kde ji zbil a znásilnil.

Násilné řádění Edwarda Paisnela
Edward Paisnel svůj přístup v průběhu let měnil. Všechny jeho první oběti si však pamatují, že je násilím odvedl na prázdné pole s provazem, kde je Edward znásilnil a utekl. Vzpomínaly si také, že vydával zvláštní „zatuchlý“ zápach, který byl zcela neobvyklý a výrazný.

Ještě téhož roku unesl a znásilnil další dvě mladé ženy. Obě čekaly na autobusové zastávce, když je napadl. Po období nečinnosti Paisnel znovu udeřil v říjnu 1959. Jeho oběti měly pokaždé stejný profil: všechny byly mladé ženy, které našel čekat na autobusové zastávce.

Na Valentýna 1960 se Paisnel vplížil do ložnice dvanáctiletého chlapce. Chlapec se probudil a uviděl, že nad ním stojí Paisnel, ale nemohl nic dělat, protože vetřelec mu hodil provaz kolem krku a odvlekl ho na pole, kde ho znovu zbil a znásilnil.

Dále se Edward Paisnel zaměřil na matku s dcerou, které pobývaly v odlehlé chatě. Abyste si mohli udělat představu o tom, co jeho oběti zažily, přinášíme popis útoku, který uvedla edice The True Crime Edition:

„Matku probudilo kolem půl jedné ráno zvonění telefonu v přízemí. Sešla dolů, aby ho zvedla, ale když zvedla sluchátko, uslyšela jen cvaknutí a pak tón vytáčení. Vrátila se do postele, ale asi o hodinu později ji probudil zvuk ze spodního patra.

Vydala se dolů, aby to prozkoumala, ale když došla pod schody, světla náhle zhasla a ona uslyšela, jak se v obývacím pokoji někdo pohybuje. Ve tmě se vydala k telefonu, aby zavolala policii – telefonní linky však byly vypáčené. Pak se před ní objevila postava muže, který ji popadl a požadoval peníze.

Choval se k ní velmi hrubě a vyhrožoval jí zabitím, ale když uslyšel, že dcera sestupuje dolů, aby prozkoumala rozruch, okamžitě ženu opustil. Žena využila příležitosti k útěku a vyhlásila poplach na nedalekém statku, po návratu do chalupy našla dceru – byla ještě naživu, ale byla hrůzným způsobem znásilněna v dnes již známém podpisu.“

Edice Skutečné zločiny

„Bestie z Jersey“ konečně dopadena
Edward Paisnel zřejmě přesně věděl, co dělá. Pokaždé, když se vplížil do ložnice jiného dítěte, neztrácel čas tím, že obětem svázal ruce a zavázal jim oči.

Po tolika vloupáních a přepadeních se z něj stal expert. Byl tak sebejistý, že při práci často na své oběti mluvil. Utrousil mnoho zajímavých informací, například že má manželku a že měl předchozí oběti.

Ne všechny jeho informace však byly přesné. Například mluvil s irským přízvukem, přestože nebyl Ir. A často se zmiňoval o tom, že mu upadla buď cigareta, nebo zapalovač, přestože nekouřil. Tyto informace se nakonec dostaly zpět na policii. Při pátrání začali upřednostňovat nesprávný profil.

Přes to všechno „Bestie z Jersey“ ne vždy uspěla. Jednou se čtrnáctiletá dívka probudila a našla ho napůl schovaného v temnotě svého pokoje. Okamžitě začala křičet, co jí síly stačily, což donutilo Paisnela utéct oknem.

Přesto to byl sám Edward Paisnel, kdo byl konečnou příčinou jeho pádu. Poté, co se dva roky skrýval, aby se zbavil úřadů, začal být Paisnel domýšlivý. Napsal následující dopis, v němž se policii chlubil, že ho nikdy nechytí:

„Vážený pane,

     myslím, že je právě teď čas říct vám, že jen ztrácíte čas, protože pokaždé, když jsem udělal wat, jsem vždy zamýšlel udělat a pamatujte si, že to nezůstane jen u toho, ale budu k vám spravedlivý a dám vám šanci. Nikdy jsem toho z tohoto života moc neměl, ale hodlám získat všechno, co teď.....Vždycky jsem chtěl udělat dokonalý zločin. Udělal jsem to, ale tentokrát ať měsíc září velmi britte, protože tentokrát to musí být dokonalé, ne jeden, ale dva. Nejsem maniak ani náhodou, ale rád si s vámi lidmi hraju. Do září se vám ozvu a dám vám všechny nápovědy. Jen abyste viděli, jestli mě dokážete chytit.

                                             S pozdravem

                                                     Počkejte a uvidíte."

Paisnel v dopise úřadům

O pár let později se jeho domýšlivost vytratila, když ho zastavili při dopravní kontrole. Policie to náhodou narafičila jako reakci na vraždu, se kterou Paisnel neměl nic společného. Paisnel jel v kradeném autě. Nabyl přesvědčení, že ho policie přišla zatknout.

Místo aby zastavil, ujel a policie ho začala pronásledovat. Když byl konečně donucen zastavit, policie si všimla, že má na sobě kabát s hřebíky na manžetách a ramenou. Viděli, že má u sebe baterku, kterou měl oblepenou černou páskou, aby vytvořil tenký paprsek světla. Paisnel se snažil argumentovat tím, že je na cestě na orgie, ale policie ho stejně předvedla do vazby.

Edward Paisnel dostal 30 let vězení, což znamená, že měl být zavřený až do roku 2001. Kupodivu však byl v roce 1991 díky svému dobrému chování propuštěn.

Naštěstí pro jeho oběti a jejich rodiny jeho pobyt na svobodě netrval dlouho. Zemřel o pouhé tři roky později na infarkt.

Celkový počet útoků, které Edward Paisnel spáchal, stále vychází najevo. Není však pochyb o tom, že znepokojivé řádění „bestie z Jersey“ se zapsalo do historie jako snad nejzvrácenější zločin, který se kdy na ostrově Jersey odehrál.

You may also like...

Translate »
Sdílej HBhistory