Pérák nebo stříbrně zářící emzák

Dobrý den vážení posluchači záhad. Dnes je na pořadu dne analýza záhadného stříbrného mimozemšťana. Pro jednu část jsem putoval celkem daleko až za oceán. Na řadě je znevážený šerif který nejen že postavu dokonale popsal ale důkaz nám tak uložil na věčné časy. Použil k tomu fotoaparát „Polaroid“.

Jediného čeho se dočkal nevděku, pohrdání, rozvodu, ztráty zaměstnání ale i majetku. Přišla však doba abych jeho osobu očistil od nevědomosti spoluobčanů a věčného honu na čarodějnice. Kdo stojí za tímto honem na čarodějnice. Budou to nejvyšší složky armády, jednotlivci z řad politických špiček a finančních magnátů nejmenovaných států. Znáte to, vždy jde o bezpečnost státu. Odhalení by mohlo znamenat celosvětový chaos.

Nevím jak se zachováte vy, když na své cestě životem potkáte neznámou entitu. A to zrovna tu která se svým vzezřením nemusí vůbec podobat právě zrovna vám. Je to velice nesnadné odhadnout. Každý kontakt pro vás může znamenat obrovské trauma. Někdo se zavře do své ulity, někdo má odvahu a zájem posunout se dál.

Je možné že překonáte strach. A zvyknete si časem i na kontakt. Po určitém čase vám to už nebude nijak vadit. Ale pořád je tu ten hon na čarodějnice a otázka státní bezpečnosti. Musíme se přesunout docela jinam. Stojí za to nastudovat i složku ve Wikipedii. Napište do vyhledávače slovo Pérák.
Nesmíme zapomenout ani na hektickou dobu druhé světové války v Praze. I zde se mohla postava stříbrného emzáka vyskytnout. Na vše tak trochu můžeme nahlédnou v krátkém animovaném filmu ve zcela moderním komiksu.

Tento naleznete zde ve vsuvce :
https://www.youtube.com/watch?v=7UwsXOv5XXg
https://www.youtube.com/watch?v=34u4al7qi0c

Galerie obrázků :

Audio nahrávka :

Autor úvahy : Jiří Zelenka. Obrázky : Internet a Wikimedia Commons. Vsuvky : YouTube. Magazín : Svět záhad z Havlíčkova Brodu na HBhistory.

You may also like...

Translate »
Sdílej HBhistory