Záhadné panny z Moravy

HBhistory Světová historie, zaměřeno na články, videa, fotografie. Otázky minulosti pyramid, války, indiánů, techniky, letectva, katastrof, vynálezů a událostí
HBhistory Podcast
Záhadné panny z Moravy
Loading
/

Dobrý den vážení posluchači. Dnes budeme analyzovat části oblečení moravského kroje z oblasti Vlčnova.

Jakou spojitost má dnešní analýza s Jízdou králů. Můžeme odhadovat pouze hypoteticky. Základem dnešního bádání je velice záhadná busta jedné překrásné dámy. To co na ni můžeme detailně studovat. Je viditelně překrásný účes, oblečení ale i šperky.Její jméno vám neodhalím protože ho ani sám neznám. Pojmenování je prosté „Dáma“ viditelně jde o zralou ženu. Přídomkem ke slovu dáma je místo nálezu „Elche“. Nalezneme i další zavádějící zprávu. Tato hovoří o Panně Marii z Elche. I toto je nejspíše pouze hypotetická informace.

A aby toho nebylo málo. Vše je poeticky spojeno s bájnou Atlantidou popsanou samotným Platonem.

K vysvětlení může přispět i něco co se nalezlo v nedalekém okolí. Našel se zde velice překrásný sluneční chrám. Pokud tento fakt spojíme s naší Dámou z Elche.

Může jít ve skutečnosti o vysoce postavenou kněžku. Nebo jde o samotnou Sibylu věštící budoucnost. Nejspíše známou v širokém okolí. Viditelně neodhaluje žádnou část svého těla. Kromě samotné tváře.
Na samotném konci dnešní analýzy nám nezbude než překonat vlny Atlantského oceánu. Zde v Novém světě nalezneme záhadný indiánský kmen Hopi.

I zdejší panny nesou shodné znaky v používání ozdob a účesu jako naše Dáma z Elche. Na You Tube porovnáme krátkou ukázku záhadných detailů moravských krojů.
www.youtube.com/watch?v=WdgMn00yIGk

Galerie obrázků :

Audio nahrávka :

Závěrečná úvaha zbude jen a jen na vás. Přesto Vám děkuji za pozornost. Autor dnešního tématu fotograf Jiří Zelenka „Wikimedia Commons“.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »
Sdílej HBhistory