Z padouchovy kůže nechali udělat boty

Divoký západ byl opravdu místem jen pro otrlé – hemžil se samými padouchy, lupiči a podivnými existencemi. Jedním z nich byl i George „Dlouhý nos“ Parrott. Byl slavný, ale dopadl neslavně.

Parrott byl psanec a gangster. 16 srpna roku 1878 zastřelil při vlakové loupeži zástupce šerifa Roberta Widdowfielda a detektiva Union Pacific Tipa Vincenta. Nebyl sám, byl u toho celý jeho gang. Měli toho už na svědomí hodně – loupeže, krádeže koní, zkrátka to, co obvykle loupeživé bandy na Divokém západě dělaly. Přepadením vlaku a smrtí dvou maršálů si ale Parrott přivodil problémy.

Byla na něj vypsána odměna 10 000 dolarů, a pokud budou chyceni i jeho komplicové, cena se by zvýšila na 20 000. To byly slušné peníze pro mnoho lovců hlav. Jenže Parrottově bandě to nestačilo. V únoru 1879 si počíhali na vojenský konvoj u Milestownu. V konvoji jelo 15 vojáků a obchodník Morris Cahn převážející svou hotovost, dva důstojníci a lékařský vůz. To vše mířilo z Fort Koeghu do Milestownu. Jenže Parrottova banda konvoj přepadla. Konvoj se totiž roztáhl na dvě půlky a bandité nejprve zajali přední část a poté i zbytek konvoje. Cahnovi sebrali hotovost, někdy se mluví o 3500 dolarech, jindy až o 14 000.

Slavný lupič a pistolník George Parrott skončil neslavně.

Parrotta chytli až o rok později v Milestownu. Na mol opilý se tu vychloubal v jednom saloonu, jak přepadl vlak a zabil dva lidi. Byl zatčen a převezen do Wyomingu k soudu. 2. dubna 1881 byl odsouzen k smrti oběšením za dvojnásobnou vraždu. Jenže Parrott se pokusil z vězení uprchnout. Nepodařilo se mu to, ale zprávu o jeho pokusu přinesly místní noviny. Dav lidí se shromáždil před věznicí v Rawlinsu, vyvlekl Parrotta ven a začal ho lynčovat. Pokusili se ho oběsit na sloupu telegrafního vedení, ale podařilo se to až na třetí pokus.

Tělo mrtvého Parrotta se dostalo ke dvěma doktorům, Thomasovi Magheemovi and Johnu Eugenovi Osbornovi. Ti se rozhodli podrobně zkoumat jeho mozek, protože věřili, že by na něm mohli najít znaky sklonů ke kriminalitě a bezcitným činům. Jako vedlejší produkt svých výzkumů nechali udělat z jeho kůže pár bot. Z jeho lebky pak byl vyroben popelník. Nakonec Parrottovo tělo dali do sudu od whisky a naložili je do soli. Je to jediný zdokumentovaný případ občana USA, který takto neslavně dopadl.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »
Sdílej HBhistory