Tajemná místa Havlíčkova Brodu

Dobrý den. Vážení čtenáři dnes jsem dohledal jedno tajuplné místo v našem městě. Ptáte se co jsem našel. Kdosi napsal článek v místní Drbničce 28. 4. 2015. Pod názvem Tajemná místa Havlíčkobrodsko – Ezechielův Trón.

I sám Erich von Daniken by nám mohl tento objev závidět. Nejen to ukazuje i na pádný důkaz pana Josefa Blumricha z NASA, který chyboval ve svém projektu při nákresu Ezechielova Trónu. Toto vozidlo a na půl vesmírný koráb může lehce zaparkovat do připraveného paláce jako Váš osobní automobil. Tento palác má sloužit jako údržbářská dílna pro tento stroj.


Jak se ukázalo, model Ezechielova Trónu slouží jako hromosvod na budově gymnázia. Jeho datování je mnohem starší. Než se objevilo v textech a ve filmech pana Ericha von Danikena. Jde o práci neznámého klempíře a ani autora návrhu nikdo nezná.
Kdo má zájem zahlédnout tento malý zázrak archeoastronautiky má možnost.
Nedělní procházkou projde z Havlíčkova náměstí kolem kostela Nanebevzetí Panny Marie. Dále pokračuje ulicí Boženy Němcové a na konci kde následuje Štáflova ulice. Vystoupá po pár schodech k hlavnímu vchodu ZŠ Štáflova. A co uzří pohledem na střechu budovy místního gymnázia. Ano onu Boží slávu jak popisuje samotná Bible svatá.


A co na závěr. V novinách Cesta Vysočinou lze dohledat další záhady Havlíčkova Brodu a jeho okolí. Takto publikované články z roku 2015 jsou uloženy v Krajské knihovně v Havlíčkově Brodě. V počtu asi sedmnácti článků. Napište do redakce, zda mám pokračovat v analyzování dalších článků z Cesty Vysočinou. Děkuji Vám za pozornost moji čtenáři.

Fotograf Jiří Zelenka

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »
Sdílej HBhistory