Půlnoční duch – Duesenberg Coupé Simone Midnight Ghost

Automobilka Duesenberg ukončila v roce 1937 činnost. Jeden vůz ale přečkal tuto zkázu a zapsal se nesmazatelně do historie. Stylový černý Půlnoční duch byl nádherný diamant mezi auty, určený pro milenku bohatého magnáta. Kolem vozu se rozehrál vpravdě filmový příběh, jehož konec stále neznáme.

Tento unikátní vůz byl dokončen až v roce 1939 a jeho oficiální název zní Duesenberg Coupé Simone Midnight Ghost. Byl to poslední a současně nejdelší vůz značky Duesenberg, který kdy byl vyroben. Vůz vyrobila americká konstrukční kancelář Emmet-Armand (pojmenovaná po dvou konstruktérech Emmettovi Hardnockovi a Armandu Minasianovi) na bázi vozu Duesenberg Type J.

Vůz si objednal magnát a majitel kosmetického koncernu Gui De LaRouche. Muž nesmírného bohatství, který se oddával přepychu a kráse. Neváhal najmout Emmet- Armand Coachworks a poskytnout jim jediný existující Duesenberg Type J, aby jej přetvořil v něco unikátního. Jeho nový vůz měl nést jméno Simone – byl to dar pro LaRoucheho lásku stejného jména.

Vůz měl být předán v době, kdy na hranicích Francie harašila zbraněmi německá armáda. Po celou dobu jeho konstrukce na práci dohlížel LaRoucheho tajemník Antoine St.Claire. Jenomže St.Claire se zapletl s šéfovou milenkou Simone a ten na to přišel. LaRouche nechal sepsat nějaké dokumenty, v nichž označuje St.Claire za zrádce země, což bylo za války závažné obvinění.

Emmetovi, který vůz přivezl do Paříže, oznámil, že za něj nehodlá zaplatit. Emmeta vyhodil a vůz si nechal. Emmet pak spojil síly se St.Clairem, aby vůz společně získali (a osvobodili také Simone, které se nechtěl magnát vzdát). Jenže byla válka a jaký byl další osud vozu, se neví. Prý s ním zmizel Emmet, kterého se snažil neúspěšně najít partner Armand. Možná nakonec padl do rukou nacistů, kteří podobná auta s radostí konfiskovali. Dnes možná stojí někde zaprášené v nějaké staré kůlně a čeká, až ho někdo objeví.

Nejsilnější Krutopřísný Energy Drink Na Trhu

Připrav se na explozi přírodní energie! Nový bylinný DRINK je tady!

  • ✅ 100% přírodní
  • ✅ Bez cukru
  • ✅ Super složení: Guarana, Ženšen a další bylinky

Vhodný pro každou příležitost: probuzení, maraton seriálů, náročný den v práci.

Kup teď

You may also like...

Translate »
Sdílej HBhistory