Okinawa Karate a Kobudo

HBhistory Světová historie, zaměřeno na články, videa, fotografie. Otázky minulosti pyramid, války, indiánů, techniky, letectva, katastrof, vynálezů a událostí
HBhistory Podcast
Okinawa Karate a Kobudo
Loading
/

Dobrý den vážení posluchači. Dnes je na programu zcela nový tematický celek o bojovém umění  z Dálného východu. Ale i krátká ukázka bojového umění z místní havlíčkobrodské školy Okinawa Karate a Kobudo. Kterou najdete na adrese : https://www.youtube.com/watch?v=-RxP3hjt_HM

Zdejší škola se zabývá původním okinawským bojovým uměním beze zbraně i s tradičními okinawskými zbraněmi. Tréninky vedou instruktoři, kteří jsou pokračovatele okinawského velmistra. U kterého také složili zkoušky na mistrovské stupně.

V současné době toto bojové umění získává velkou oblibu pro svoji efektivnost získanou staletími boje o život. Stejně tak i členská základna každoročně stoupá o velké počty nových členů.

Oddíl pravidelně pořádá v našem městě semináře a soutěže, kterých se zúčastňují i zahraniční cvičenci. Několik členů oddílu se pravidelně zúčastňuje zahraničních seminářů a závodů, na kterých vzorně reprezentují svoji školu i TJ Jiskra. Samotné naše město Havlíčkův Brod a svoji vlast Českou republiku. Zúčastňují se světových šampionátů, kde obsazují medailové příčky.

Pravidelné tréninky probíhají v tělocvičně v budově tribuny na Ledečské ulici v prvním patře. Tréninky jsou rozděleny do skupin podle věkových a technických kategorií a konají se 2x až 3x týdně v odpoledních hodinách.

Další potřebné informace  o Okinawa Karate a Kobudo naleznete  zde ve zcela nové audio nahrávce a  galerii obrázků.

Galerie obrázků :

Audio nahrávka :

Děkuji Vám vážení posluchači za pozornost. Nezapomeňte prosím udělat něco pro svoje ratolesti. Je ale možné začít i v pozdějším věku. To však záleží pouze a jenom na Vás. Dnešní tématický celek pro Vás připravil fotograf Jiří Zelenka („Wikimedia Commons“).

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »
Sdílej HBhistory