Nové důkazy ohledně smrti Marilyn Monroe

V Americe vychází kniha Bombshell od bývalého detektiva Mika Rothmillera. Ten v ní mimo jiné tvrdí, že má nové důkazy o smrti krásné herečky Marilyn Monroeové. Tu prý otrávil bývalý ministr spravedlnosti Bobby Kennedy, abych zachránil čest rodiny. Postarat se měl také o to, aby se případ dále neřešil a byl uzavřen jako sebevražda.

Policejní detektiv z Los Angeles Mike Rothmiller se rozhodl kápnout božskou a odhalit to, o čemž je přesvědčen, že je pravda. Podle tajných dokumentů, které našel v archivech LAPD, byla diva Marilyn Monroeová zavražděna, aby byla ochráněna čest rodiny Keneddyů. Konkrétně tehdejší ministr spravedlnosti Bobby Keneddy měl krásku sprovodit ze světa, když jí dal otrávený drink, informoval Daily Mail.

Rothmiller prý po celá desetiletí mlčel, protože se bál o svůj život. Dokud prý byli vysocí policisté naživu, mohli jeho samotného a rodinu ohrožovat. Podle svých slov je po čtyřiceti letech z odhalení stále nervózní a přijímá preventivní opatření, přičemž dokumentaci uchovává na bezpečných místech.

Ale nyní s podporou své manželky Nancy se rozhodl, že je čas, aby svět věděl, co objevil. Tehdy mladý detektiv se rád zaobíral archivy a tajnými spisy.

V jednom důvěrném spisu našel kopii dokumentu označeného „Deník Marilyn Monroe“. O jeho existenci se dlouho jen povídalo. Marilyn se netajila tím, že si vedla deník, svoji „malou červenou knihu“. Historici si však stáli za tím, že takový deník se nikdy nenašel. Podle Rothmillera byla pravda jinde. LAPD měla kopii – a pravděpodobně také originál.

Při procházení stránkami viděl Rothmiller, že Marilyn považovala Bobbyho Kennedyho za něco mnohem víc než příležitostného přítele. „Bobby je jemný, naslouchá mi. Je hezčí než John a říkám, že mě miluje,“ mělo stát v deníku.

Poté se situace v deníku hrozivě mění. „Nezvedají mi telefon. Bob s Johnem mě zneužili. Nenechám si to líbit, všem o tom povím,“ rozhořčeně psala Marilyn . Herečka měla být Bobbym, ale i dalšími znásilňována a zneužívána. Poté jí mělo být vyhrožováno, aby o těchto záležitostech nemluvila. Výhrůžky ale Marilyn neutišily, spíše ještě více rozhořčily. Připravovala se se vším vyjít na veřejnost.

4. srpna se měl Bobby Kennedy vypravit za anglickým hercem Peterem Lawfordem a ten ho měl odvézt k Marilyn domů. Kennedy jí tam nařídil, aby mu odevzdala svůj deník. To Monroeová odmítla a měla se začít ohánět nožem. „Nechci, aby se mnou byla zacházeno jako s courou!“ křičela. Mělo dojít i na výměnu facek. „Hlavně buď zticha,“ varoval Bobby herečku a šel do kuchyně připravit drink.

Bobby jí pití donesl s tím, aby ho vypila, že se jí uleví. Po vypití herečka jako by usnula. Byla ale v kómatu, její kůže prý vypadala jako z vosku. Marilyn zemřela. Bobby pak přikázal Lawfordovi, aby ho odvezl na letiště. Policie z Los Angeles pak vyšetřovala smrt jako sebevraždu.

Rothmiller se domnívá, že nápoj, který jí dal Bobby Kennedy, obsahoval smrtící jed vojenské kvality, který pravděpodobně dodávala Bobbymu CIA.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »
Sdílej HBhistory