Národní park Joshua Tree

Joshua Tree je asi dvě a půl hodiny jízdy východně od Los Angeles, Kalifornie. Stal se národním parkem v roce 1994, nejvýznamnějším znakem tohoto parku jsou stromy Joshua a velké, volně rozházené balvany v oblasti 3199,51 km2, které přeměňují poušť na nezapomenutelnou krajinu.

Yucca brevifolia známý jako Joshua Tree (po kterých je park pojmenován) se nejčastěji nachází v poušti Mojave a lze jej nalézt v částech Kalifornie, Arizony, Nevadě a Utahu. Unikátní vlastností stromu Joshua je že nemá letokruhy a jejich kořenový systém dosahuje až 11 metrů. Očekávaná délka života tohoto neuvěřitelného stromu je několik set let, z nichž některé dosahují neuvěřitelného věku přes tisíc let.

Nejstarší kameny jsou 1,7 miliardy let starý. Tento park je velmi oblíben u horolezců a turistů. Mnohé turistické stezky jsou přístupné z místních kempů. Kempování zde je ohromující zážitek a je to pro každého milovníka přírody. K dispozici je devět kempů, z nichž tři poskytují vodu a proplachovací toalety (Black Rock Campground, Indian Cove Campground a Cottonwood Campground). Pro ty z vás, kteří by rádi projížděli přes park na kole, musíme vás zklamat, jelikož kola jsou tu zakázány.

Pokud se ocitnete v oblasti jižní Kalifornie, nenechte si ujít tuto nádhernou pouštní tvorbu. Rene Stafl

Nejzajímavější místa v národním parku Joshua Tree:

Black Rock Canyon, Cottonwood Spring, Convington Flats, Indian Cove, Keys View, Skull Rock

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »
Sdílej HBhistory