Malé městečko Otnice a jeho skryté krásy

Na první pohled vypadají Otnice jako každé jiné malé městečko v České republice, ale nenechte se zmást, tato obec s počtem obyvatel kolem 1600 nabízí téměř vše, co byste si mohli potředstavit.

Jsou tu stezky, kostel, pár obchůdků, tenisové kurty, fotbalové hřiště, školka, základní škola, požární stanice, lékařská a zubařská ordinace, několik dětských hřišť, knihovna, hospůdka a zvlášť … … klidný venkovský život.

Otnice nabízí také dvě krásná jezera, kde si můžete během letních měsíců zaplavat a relaxovat. Nejstarší záznam Otnic byl datován od roku 1255. Původně zde byly dvě města, Otnice a Otničky, avšak Otničky v 16. století zanikly. Pokud máte v plánu navštívit Otnice, doporučujeme 21. června, na svátek svatého Aloise.

Místní kluci a dívky se obléknou do tradičních folklórních obleků a po ulicích zpívají a tančí, nabízejí lidem víno a často se zastaví u někoho na panáčka tvrdého alkoholu. Také se nezapomeňte zastavit v místní cukrárně, o chuťový zážitek nepříjdete. Během dne se často setkáte s lidmi, kteří pracují na svých zahradách. Otnice také nabízí spoustu aktivit pro děti. Ať už je to cyklistika, běhání, plavání, fotbal, tenis, nebo jen hraní na venkově v polích, vaše děti se tu nikdy neboudou nudit. Při příchodu noci, člověk cítí jak obec pomalu upadá do spánkovního režimu.

Ulice jsou tišší, jiřičky a další ptáci se usazují v korunách stromů a lidé odcházejí domu nebo do místní hospody. Otnice je nádherná obec plná života a krásy. Není to místo, kde byste navštívili historické budovy a každodenní turistické zajímavosti, ale místo, kde chcete žít. Pokojná místní atmosféra a okolní krajina vám pomůže zapomenout na každodenní stres.

Autor : René Štáfl

You may also like...

Translate »
Sdílej HBhistory