Lokálkou z Havlíčkova Brodu po stopách Hospodinova syna

Dobrý den Vážení čtenáři. Dnes odhalíme tajemství Hospodinova syna.

Jde o další z řad záhad na Havlíčkobrodsku. Našel se člověk potvrzující narození Ježíše. Je jím českoněmecký občan. Jehož jméno si necháme na závěr. Začneme krátkým příběhem. Každý rok se v malé vesnici Údolí panen (Pohled)  koná křesťanský obřad Těla a krve páně. Starší si ho dobře pamatují. Obracíme se zde o prosby do čtyř světových stran. A zde se nachází ono záhadné místo.

Na každém bodu obřadu (světové straně) se nachází obraz ozdobený několika břízkami. Pro zajímavost, když obřad skončí každý si ulomí větévku (ratolest) a umístí jí nad vchod rodinného domu, chléva a jiných budov. Zůstává tak pod ochranou Boží celý rok. Na každém bodu obřadu je jeden obraz ukazující na biblickou událost. V našem případě jde o obraz umístěný u sochy sv. Jana Nepomuckého v sousedství autobusové zastávky v Pohledu. Vždy v den obřadu je přinesen na stejné místo. Na obraze od neznámého umělce je namalován náš neznámý českoněmecký občan. Dnes mohu přesně určit zda je to muž vlevo nebo vpravo. Muž uprostřed to není přišel z daleké Afriky poklonit se synovi Božímu a nezapomněl přinést vzácné dary stejně jako další dva muži. Ten záhadný muž se pozná podle nádoby na myrhu. Je to klečící muž vpravo.

Přejdeme ke jménu našeho muže činu X. Jeho příjmení se skládá ze dvou slov. Hvězda a hora. Německy jeho jméno zní Sternberg v české verzi Šternberk. Jak jsem našel našeho záhadného muže X. Protože rád fotografuji našel jsem na své cestě hledání stop Boha všemohoucího. Nenarazil jsem zde na jeho osobu, ale osobu jeho vlastního syna Ježíše. Mnoho z nás nezaznamenalo takovou událost osobně, ale jen z vyprávění.  Ale já našel autentickou osobu která přišla do kontaktu se samotným Božím synem Ježíšem. V tomto bodě Vám prozradím celé jeho jméno. Začneme místem kde hledat jeho jméno. Jeden den v Lednu slavíme svátek Tří králů (mudrců). To jméno zná každý píše se na de dveře svěcenou křídou (nejde o latinskou verzi). Jde o první písmeno K + M + B a třeba rok 2018. To jméno zní Kašpar. A jeho pravé příjmení zní Sternberk. Zhlédl jsem dokonce obraz samotného Kašpara jdoucího se poklonit samotnému Ježíši.

 

Ale ještě větší záhadou je hvězda vedoucí krále k Ježíškovi.  Rod Sternbergů nebo česky Šternberků má ve znaku onu překrásnou hvězdu. Nastíním Vám význam této hvězdy, ostatní tajemství hvězdy si nechám pro sebe. Jak zní úvaha pochopitelná pro každého ve skutečnosti. Jde o takzvanou plynovou hvězdu. Znamená to asi toto naše soustava planet má takové hvězdy čtyři. Jde o pevné jádro obklopené směsí plynu a malých hmotných částic.

A co na závěr. Přikládám zde biblický obraz Tří králů a malého Ježíše z Pohledu.

Ten kdo neuvěří najde obrázek na tabletu (mobilu) a navštíví hrad Český Šternberk malým vláčkem na cestě Posázavím směrem na Čerčany. Stačí ukázat obrázek průvodkyni. Porovná obrázek s místním rodokmenem Sternbergů. A nebo budete mít štěstí a potkáte někoho z pánů ze Šternberku.

Děkuji Vám za pozornost moji čtenáři.

Fotograf Jiří Zelenka (Wikimedia Commons)             

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »
Sdílej HBhistory