Limuzíny značky Lada

Značku Lada znají lidé z dob socialismu, a i když ji Rusové udržují při životě, velkou díru do světa v novodobé historii příliš neudělala. Nicméně Kubánci tuto značku milují a tak jí odpustí i to, že za 30 let své existence nevyrobila jedinou limuzínu. Místo toho si je řidiči z ostrova svobody začali vyrábět sami.

Lada je značka, která byla založena v roce 1973 jako součást závodu AvtoVAZ. Lada je v ruštině označení pro malou plachetní loď, která se také stala logem automobilky. Ta své zlaté časy zažívala v 70. letech, kdy se vyvážela do celého socialistického tábora. Například na Kubě byla její popularita ohromná díky ekonomickému embargu, které znemožňovalo na ostrov dovážet americká auta. Kuba v té době žádnou automobilku neměla, takže byla zcela závislá na dodávkách ze Sovětského svazu, potažmo dalších zemí východního bloku. To nakonec vedlo k tomu, že Lada postavila na Kubě jeden vlastní závod a zaplavila tamní trh svými vozy vyráběnými přímo na ostrově.

A právě Kubánci se, vzhledem ke svým četným kontaktům s USA, pustili do samovýroby limuzín značky Lada. V Americe, a to i té latinské, jsou dlouhé limuzíny znakem luxusu, a Kubánci zkrátka chtěli ukázat, že i oni mají své nádherné mnohametrové vozy připomínající auta boháčů. Na výsledky jejich domácího kutilství se můžete podívat v galerii.

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »
Sdílej HBhistory