Koberec krále Šalamouna

HBhistory Světová historie, zaměřeno na články, videa, fotografie. Otázky minulosti pyramid, války, indiánů, techniky, letectva, katastrof, vynálezů a událostí
HBhistory Podcast
Koberec krále Šalamouna
Loading
/

Dobrý den vážení posluchači záhad. Dnes je na programu vskutku pohádková analýza s nádechem velice vyspělé technologie. Z dob minulých.

Dalším v pořadí je náš slavný král a prorok Šalamoun. Sulaimán je Šalamoun, jeden z proroků, které islám uznává za předchůdce Muhammadovy. Podle muslimských legend podrobil si s pomocí nejmohutnějšího, jen prorokům známého jména božího džinny, zvířata a větry a donutil je, aby mu sloužili.

 Ptáte se asi. Kdo a jak dokázal sestrojit tak unikátní dopravní prostředek. Následuje krátký technický popis. Který naleznete v novém tématickém celku.

Nejen to nesmím opomenout poděkovat spisovatelce Jitce Lenkové. Za její cenná data pro náš díl o Šalamounově koberci.Jaká bude vaše dnešní úvaha na toto téma nedokáži odhadnout.

A co napsat na úplný závěr. Máte doma koberec ? Já ano. Tento sice nelétá. Naopak ten Šalamounův mohl dosáhnout rychlosti až 70 km za hodinu. Cesta za jeho vysněnou  Bilgís mu tak mohla trvat asi něco kolem 14 hodin. Další podrobnější data naleznete zde v dolní části úvodníku..

Galerie obrázků :

Audio nahrávka :

Děkuji Vám vážení posluchači za pozornost. Dnešní tématický celek z oboru letecké technologie v projektu D. Pro Vás připravil fotograf Jiří Zelenka („Wikimedia Commons“).

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »
Sdílej HBhistory