Hvězdy zastavárny jak je neznáte!

Co jsou Hvězdy zastavárny:

Pro History Channel trochu netypická reality show. Starožitnictví Gold & Silver Pawn Shop v Las Vegas je rodinný byznys založený Richardem “The Old Man” Harrisonem v roce 1988. Spoluzakladem (a nynějším bossem) je jeho syn Rick Harrison. Dalé učinkují Rickův syn (a pravděbodobně budoucí boss) Corey “Big Hoss” Harrison a Coreyho kamarád Austin “Chumlee” Russell. Seriál zobrazuje vyjednávání s prodejci, popis a historii nejrůznějších předmětů od kapesních hodinek přes auta a motorky, které se lidé snaží prodat nebo dát do zástavy. Diváka překvapí velké množství netypických věcí ze všech možných kategorií. Na pozadí do seriálu zasahují shody, neshody a konflikty mezi Richardem, Rickem, Coreym a Austinem.

A jak je neznáte:

Spousta z nás zná Ricka, Coreyho, Chum Lee a „The Old Man“, jak zkoumají a kupují různé předměty, vše od historických kousků po auta a lodě. Existují ovšem určité zajímavosti o tomto seriálu, které nejsou tak známé. Když se seriál začal natáčet, tyto známé tváře opravdu v zastavárně pracovali. Dnes tomu už tak bohužel není. Rick a jeho gang se objevují v obchodě jen při natáčení, což se nestává často. Pokud jste velký fanoušek tohoto pořadu a máte v plánu letět do Las Vegas se s nimi setkat, není moc pravděpodobné, že na ně v zastavárně narazíte.

Zdá se, že Rick Harrison má přítele odborníka na vše: střelné zbraně, historické dokumenty, sportovní memorabilie, atd. Není překvapivé, že tito odborníci jsou předem kontaktováni, co ale je překvapivé, je že tyto experty nenašel Rick ale producenti pořadu. Sledování hvězd zastavárny může vyvolat dojem, že Gold & Silver Pawn Shop vidí každý den jedinečné historické předměty, ovšem setkání odborníků s předměty které budou nabízeny do zastavárny jsou pečlivě a předem vybrané producentem. Tím že má Rick nebo kdokoliv z jeho party dostatek času se pořádně připravit, jim umožňuje si udělat představu o tom jakou má produkt hodnotu. Jedním z aspektů zastavárny je jednání o ceně zboží. Zatímco obchod vypadá, že na každém zboží vydělají, opak je i pravdou. Například když Corey koupil kradené Rolexky.  Některé z těchto ztrát stály více než 10 000 dolarů například: padělaný podpis Joe Jacksona a falešné uniformy Williho Mayse.

Pro mnoho diváků je Chumlee nejzajímavější člen zastavárny. Navzdory tomu, že Chumleeova pohodová povaha a někdy lenivý přístup k práci působí jako neviňátko, tak se v roce 2016 ocitl v nepříjemných problémech. Po zásahu speciální policejní jednotky našli policisté u něho doma několik druhů drog a tucet nelegálních střelných zbraní. Naštěstí pro hvězdu History Channel byl odsouzen jen k tříletému podmíněného trestu.

Autor: René Štáfl

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »
Sdílej HBhistory