Horseshoe Bend, Arizona

Horseshoe Bend je podkovovitě vypadající přírodní útvar řeky Colorado, který se nachází poblíž městečka Page, Arizona ve Spojených státech. Své auto musíte zanechat zaparkované na místním parkovišti a pěšky si vyšlapat ¾ kilometrovou stezku, než se dostanete na tento nezapomenutelný výhled.  Výhled na Horseshoe Bend je ve výšce 1300 metrů nad hladinou moře a řeka Colorado je ve výšce 980 metrů nad mořem, což je pokles o 320 metrů. Pro osoby které se bojí výšek bude velice těžké se podívat dolu. Teploty bývají v letních měsících docela vysoké tak není špatný nápad si sebou na stezku vzít vodu.

Měli bychom také dodat, že pokud plánujete přespat v městečku Page, udělejte si rezervaci několik měsíců dopředu, jinak Vaše jediná možnost je přespat v kempu Wahweap, kousíček za městem. Tento kemp je opravdu úžasný. Jsou tu sprchy, obchůdek a lze zajít až k řece Colorado. K ránu zde uvidíte běhat okolo stanů veverky a zajíce. Podle nás snad nejhezčí kemp v dalekém okolí. 

Pokud pojedete z Grand Canyonu (South Rim) na Zion National Park (na oba se chystáme dělat reportáž), určitě doporučujeme si udělat krátkou zastávku na Horseshoe Bend. Autor: René Štáfl

Horseshoe Bend

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=vIkSvFkFtFY[/embedyt]

Wahweap Camp

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=uNHfLuHAFe0[/embedyt]

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »
Sdílej HBhistory