Árón versus Žito

HBhistory Podcast
HBhistory Podcast
Árón versus Žito
/

Dobrý den vážení posluchači. Dnes provedeme další analýzu a zvážíme zda biblická osoba samotného Áróna může nést určité shodné rysy v oblasti magie a dokonalé iluze. Jako je tomu u našeho iluzionisty a kouzelníka Žita. Kdo nečetl Bibli svatou a ani velice známé Staré pověsti české od Aloise Jiráska. Tak asi nejspíš nezaznamenal o čem je řeč.

A aby toho nebylo málo připlete se nám do cesty další záhadná osoba a to v podobě boha smrti Ah – Pooch, anděla smrti Azraela, ďábla Mefistofela a nebo zlého ducha Cacodémona. V některých uměleckých dílech ať knižních nebo obrazech se tito jednotlivci oblékají jako piloti letadel nebo jako astronauti. V dalších podobných dílech vystupují celé skupiny takovýchto záhadných bytostí. V jisté islámské legendě je jméno Árón zaměněno za Hárún.

Mezi Biblí svatou a legendou dochází k rozporu. V Bibli svaté jde o lůžko, několik andělů a to společně s nebeským oblekem. Zato v legendě jde o zlatý trůn opatřený nápisem „Určeno tomu, komu se hodí“. První se posadil Mojžíš ale nevešel se. Tak se posadil Árón následně na to se objevil anděl smrti a přijal jeho duši.
Nevím, zda na tom byl kouzelník Žito o mnoho lépe. Jeho duši a tělo si nejspíše odnesl Mefistofeles.
Ten kdo napsal legendu našeho šaška a kouzelníka Žita. Dozajista slovo science fiction neznal. Tak je na řadě naše vlastní úvaha.
Malá vsuvka o legendě kouzelníka Žita zde YouTube : Kouzelník Žito

Galerie obrázků :

Audio nahrávka :

Děkuji vám za pozornost a to je pro dnešek vše. Napsal autor dnešního tématu fotograf Jiří Zelenka“ Wikimedia Commons“.

Sdílej:

You may also like...

Translate »