Kennedy měl pochybnosti o Hitlerově smrti, vyplývá to z jeho deníku

Podle deníku, který si Kennedy psal, měl budoucí americký prezident pochyby, zda nacistický diktátor opravdu spáchal sebevraždu.

Mladý Kennedy se zamýšlel ve svém deníku nad Hitlerovou smrtí, kdy cestoval Evropou těsně po válce v roce 1945. Kennedy po skončení války navštívil rozbořený Berlín a byl i v Hitlerově bunkru. ,,Místnost, kde se měl Hitler zastřelit, měla ohořelé zdi a stopy po požáru.

Není zde ale úplný důkaz o tom, že tělo, které bylo později objeveno, je skutečně tělo Adolfa Hitlera.“ poznamenal si mladý Kennedy do svého deníku. Podle něho sami Rusové pochybovali, zda se jedná o Hitlerovo tělo.

Kennedy také navštívil Hitlerovu horskou rezidenci Orlí hnízdo, kde se zamýšlel nad odkazem krvavého diktátora. Napsal i kontroverzní větu o nacistickém diktátorovi, která ale neměla být podle šéfa aukční síně RR Bobbyho Livingstona obdivem k jeho osobě a ke zlu, které představoval, ale k tajemstvím, která ho vždy obklopovala.

,,Můžete snadno porozumět tomu, že během několika let se Hitler znovu vynoří z nenávisti, která ho obklopuje a která z něho dělá jednu z nejvýznamnějších postav, která kdy žila. Hitler měl bezmezné ambice pro svůj národ, která z něho dělala hrozbu pro světový mír, ale měl kolem sebe zvláštní tajemství, co se týče jeho života, které bude dále žít a růst i po jeho smrti,“ napsal do svého deníku Kennedy.

Jeho vzácné zápisky budou nyní vydraženy známou aukční síní RR. Deník o 61 stranách Kennedy předal své asistentce, když byl ještě senátorem. Šéf aukční síně Bobby Livingston řekl, že vzácný deník a Kennedyho zápisky dokazují, že budoucí americký prezident byl jedním z nejpovolanějších, nejinteligentnějších a nejbystřejších hlav státu, které USA kdy měly.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »
Sdílej HBhistory