Bryce Canyon vám zastaví dech

V Arizoně, Nevadě a Utahu je mnoho nádherných národních parků. Většina lidí, které procestovali tyto překrásné parky se asi shodnou na tom, že Bryce Canyon patří k těm nejkrásnějším. Bryce canyon leží nedaleko Dixie National Forest a Zion National Park. Bryce je charakteristický kvůli geologickým strukturám nazývaným hoodoos. Červené, oranžové a bílé barvy skal poskytují návštěvníkům nádherný a nezapomenutelný výhled. Oblast Bryce Canyon byla osídlena mormonskými průkopníky v padesátých letech minulého století a byla pojmenována podle Ebenezera Bryce, který se v této oblasti usadil v roce 1874.  Oblast kolem Bryce Canyonu byla původně označena jako národní památka prezidentem Warrenem G. Hardingem v roce 1923 a v roce 1928 byla kongresem přehodnocena jako národní park. Bryce navštíví podstatně méně návštěvníků než Národní park Zion (téměř 4,3 milionu v roce 2016) nebo Národní park Grand Canyon (téměř 6 milionů v roce 2016). V roce 2016 navštívilo Bryce Canyon 2 365 110 rekreačních návštěvníků, což je nárůst o 35% oproti předchozímu roku.

Většina návštěvníků parku ocení scénickou jízdu autem, která poskytuje přístup k 13 vyhlídkových míst. Některé turisty také láká projížďka parkem na koni. Tento zážitek si můžete zaregistrovat v Bryce Canyon Lodge, ale pouze v letních měsících.

V Bryce Canyonu se nachází celkem 80 km stezek, z toho osm je značených a udržovaných turistických tras, které lze projít za méně než jeden den. Také se zde nacházejí dvě stezky, u kterých bude nutno přespat po cestě: Riggs Spring Loop Trail (14 km) a  Under the Rim Trail (37 km).  U obou budete potřebovat povolení ke kempování.

K dispozici je také více než 16 km značených, ale nezatížených lyžařských stezek. Dalších 32 kilometrů upravených sjezdovek se nachází v nedalekém národním lese Dixie a Ruby’s Inn.

Noční nebe v parku je známé jako jedno z nejtemnějších v Severní Americe. Turisti mohou pozorovat až 7500 hvězd bez pomocí optiky.

V parku se nacházejí dva kempy, North Campground a Sunset Campground.  North Campgroundu je otevřené celoročně. Sunset Campground je otevřené od pozdního jara do začátku podzimu.  Bryce Canyon Lodge, který disponuje 114 pokoji je další způsob, jak přenocovat v parku. Zde je nutno si předem udělat rezervaci.

 

Bryce Canyon je nezapomenutelný národní park, který určitě budete chtít navštívit ne jen jednou.

Autor : René Štáfl

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »
Sdílej HBhistory