Záhada světélek

HBhistory Světová historie, zaměřeno na články, videa, fotografie. Otázky minulosti pyramid, války, indiánů, techniky, letectva, katastrof, vynálezů a událostí
HBhistory Podcast
Záhada světélek
Loading
/

Dobrý den vážení posluchači záhad. Dnes si dáme druhé kolo analýzy textu z knížky pod názvem „Na Sázavě“. Od našeho známého spisovatele Eduarda Doubka. Přesuneme se však od záhadného vozítka k ještě záhadnějším světýlkům. K dekódování použijeme jeden překrásný obrázek od umělce Olafa Hanela. Částečného rodáka ze Světlé nad Sázavou.

Podoba jeho obrázku není náhodná pokud vám neunikly informace z třetího sektoru. Z oblasti Termesiv a Dvorku na Havlíčkobrodsku. Dva muži a jedna žena popisují shodnou událost. Ta v knize je však mnohem staršího data.

Podrobnosti o takovéto informaci naleznete v dnešní nové audio nahrávce.

Na přiložených mapách nenajdete vyznačené trasy. Protože je to součást vaší dnešní úvahy. Můžete v létě sednout na kolo. A podle podrobnější mapy trasy dohledat.

Související články najdete zde na HB history :

https://www.hbhistory.cz/druha-vlna-akta-x/

– https://www.hbhistory.cz/zahada-tretiho-sektoru/

Galerie obrázků :

Audio nahrávka :

Děkuji Vám za dokonalé nastudování dnešního tématu. Ale i samotná četba knížky pod názvem „Na Sázavě“ vám může přinést zcela nové informace. Stačí se trochu zamyslet a porovnat.

Text a obrázky připravil fotograf Jiří Zelenka („Wikimedia Commons“).

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »
Sdílej HBhistory