Tulipán a zázračná studánka

Dobrý den vážení posluchači. Jak sám název sděluje. Tak to se dnes budeme věnovat záhadné květině a ještě zázračnější studánce.

Ten, kdo opravdu napsal naši pověst. Není nikdo jiný než naše známá rodačka z Německého Brodu. Spisovatelka Anna Jahodová – Kasalová.
Já jako vždy hledám v každé větě a jednotlivém slovu záhadu. Celou tuto záhadu možná na naše území přinesla některá známá kupecká stezka. Zřejmě asi přímo z Orientu.

Záhadná květina v podobě překrásného rudého tříkvětého tulipánu na jednom stonku. Tento nejspíše pochází kde si z území Turecka. Co asi zřejmě dopomohlo k samotnému zázraku mohly být příhodné povětrnostní podmínky v ten čas. Jak hovoří samotná pověst.

Na řadě je naše zázračná studánka. Kdysi možná byla. Než přišel jakýsi nekulturní člověk a studánku zničil. Nikomu sice nevadí že vypadá jako zabetonovaný jaderný reaktor.

Je tu cosi záhadného. Co v našem atomovém věku může přinést zázrak. Hovořím tak o vodě obsahující radioaktivní látky. Nepůjde tak o následky výbuchu jaderné elektrárny a kontaminaci vodního zdroje.

Co tu však trochu neladí je slovo revitalizace a budoucnost. Kdo pověřený nám odpoví na otázku jak udělat znovu studánku zázračnou a v druhém případě to slovo budoucnost. Na Křemešníku a u Svaté Anny to budoucnost má. V parku Budoucnost to asi žádnou budoucnost nemá. To co možná nevíte. Tam kde nejhlubší je les už nenajdete křišťálovou studánku. Jako v básni od Josefa Václava Sládka.
Malá vsuvka skeneru na konec : https://www.youtube.com/watch?v=NDvwBBDAtiA

Galerie obrázků :

Audio nahrávka :

Děkuji Vám že sledujete naše dnešní téma věnované tulipánu a betonové studánce. Kde ty časy jsou. Kdy tekla ve studánce pod Křížovou cestou v parku zázračná voda uzdravující poutníky. Dnešní tematický celek napsal a o obrázky obohatil Jiří Zelenka „Wikimedia Commons“.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »
Sdílej HBhistory