Piloti ze země Punt

Dobrý den vážení posluchači záhad. Dnes naváži ve volném pokračování na již vydaný díl Abydoského katapultu. Máme dvě věci, a to katapult a letadlo. To co nám chybí je pilot. Co si myslíte vy? Kde a jak můžeme nalézt pilota. A nejen to, skrývá moje nová úvaha i další záhadná odhalení.
Kde asi začít? Přesuneme se do historického období samotného Egypta. V den, kdy byl slaven svátek boha Mina. Máme jen několik nepřesných poznatků o tomto Bohu.

Prvním poznatkem bude oslava svátku boha Mina v měsíci březnu. Tento je slaven celou řadou faraonů. Na počest boha Mina se vždy uskuteční zvláštní událost. Kdy je zřejmě katapultován malý model letadla Sokol a to nejspíše za pomoci katapultu nebo na laně za pomoci několika běžců.
Zda tento atraktivní obřad navazuje na skutečnou událost nás má upozornit dnešní úvaha.


Letadélko stejně možná jako skutečné jednomístné letadlo má směřovat pokaždé k jedné ze čtyř světových stran. V určitém předem daném pořadí. A zde nám tak vyvstane skutečný problém. Povětrnostní podmínky v měsíci březnu nejsou tak příznivé, jako v měsíci srpnu. Pokud by tomu nebylo v minulosti na africkém kontinentu jinak.Následuje další poznatek, kdy bůh Min má čtyři legitimní syny. Jmenovitě Amseta, Hapiho, Duamutefa a Kebehsenufa.

V tu dobu tak bude na letišti nedaleko katapultu stát ve skutečnosti ne jeden Sokol, ale celá skupina v počtu pěti kusů. Nepůjde už tak o svátek boha Mina, ale hned pěti pilotů. Zda naši další níže jmenovaní piloti musí opustit Ta Shemau nebo Ta Mehu. Nebo ještě níže položenou bájnou zemi Punt nedaleko afrického pohoří. Jedna možnost tu je, kdy děti opouští svoje rodné hnízdo. A nic tomu nebrání aby tak učinili, jako piloti katapultovaných letadel do čtyř světových stran. Musíme se tak ptát jak vysoko a daleko doletí jejich Sokol. Jak se budou jmenovat další země, které založí.

Budou také schopni snadno vybudovat další katapulty když přiletí otec na návštěvu, aby se dokázal vrátit do země Punt. Tak to vám nepovím. To co doopravdy zbude je vypuštění čtyř stěhovavých ptáků mandelíků.

Krátké vsuvky pro názornost úvahy na YouTube :

https://www.youtube.com/watch?v=jbCzTwHKFjU
https://www.youtube.com/watch?v=5ABZ5QK4Ezc
https://www.youtube.com/watch?v=LpG8QKcKJ3o

Galerie obrázků:

Audio nahrávka :

Autor úvahy : Jiří Zelenka. Obrázky : Internet a Wikimedia Commons. Vsuvky : You Tube. Magazín : Svět záhad z Havlíčkova Brodu na HBhistory.

Nejsilnější Krutopřísný Energy Drink Na Trhu

Připrav se na explozi přírodní energie! Nový bylinný DRINK je tady!

  • ✅ 100% přírodní
  • ✅ Bez cukru
  • ✅ Super složení: Guarana, Ženšen a další bylinky

Vhodný pro každou příležitost: probuzení, maraton seriálů, náročný den v práci.

Kup teď

You may also like...

Translate »
Sdílej HBhistory