Petřínská věž je jednou z nejznámějších dominant Prahy

Petřínská věž je jednou z nejznámějších dominant Prahy a jedním z nejvyšších vyhlídkových bodů města. Věž se nachází na vrcholu Petřína, jednoho z nejvyšších pahorků v centru Prahy, a je oblíbeným místem turistů i místních obyvatel.

Petřínská věž byla postavena v roce 1891 jako jedna z mnoha atrakcí Jubilejní výstavy. Architektem věže byl František Prášil, který se inspiroval Eiffelovou věží v Paříži. Věž má výšku 63,5 metrů a je postavena z ocelových prutů.

Věž byla původně navržena jako vysílač, ale již brzy se stala oblíbeným místem turistů, kteří sem přicházeli, aby si užili krásný výhled na Prahu. Věž je přístupná po schodišti s 299 schody, nebo po výtahu, který byl instalován v roce 1991. Na vrcholu věže se nachází vyhlídková plošina, odkud je nádherný výhled na celé město.

Petřínská věž se stala symbolem Prahy a je součástí mnoha fotografií a pohlednic. Věž byla také použita jako kulisa ve filmech, jako je například Amadeus režiséra Miloše Formana. Každoročně se na Petříně konají různé kulturní akce, jako je například festival Ohňostrojů, který se koná každý rok na konci léta.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »
Sdílej HBhistory