Orbitální stanice Aichel a vesmírná loď

HBhistory Světová historie, zaměřeno na články, videa, fotografie. Otázky minulosti pyramid, války, indiánů, techniky, letectva, katastrof, vynálezů a událostí
HBhistory Podcast
Orbitální stanice Aichel a vesmírná loď
Loading
/

Dobrý den Vážení posluchači záhad. Dnes budeme znovu cestovat z Havlíčkova Brodu do nedalekého Žďáru nad Sázavou. Akta X přesuneme do dalšího dílu našich záhad.

Je nutné neponechat  dílo nedokončené. Ještě jednou se podrobně vrátíme k dílu architekta a stavitele pana Jana Blažeje Santini – Aichela.

 Asi jen proto že jsem přehlédl jeho podrobné plány na stavbu sakrální stavby. Co je to sakrální stavba ? 

 Sakrální (z latinského Sacer – „svatý“) . V našem případě jde o stavbu svatostánku sloužícího pro náboženské bohoslužby na Zelené hoře.

  Jak asi uvažoval pan Jan Blažej Santini – Aichel. Když podrobné plánky maloval. Kde nabral informace, které můžeme použít až dnes. Jaká bude Vaše dnešní úvaha k takovémuto tématu nevím. Další podrobnější informace k této úvaze najdete v galerii obrázků a nové audio nahrávce.

Galerie obrázků :

Audio nahrávka :

 Děkuji Vám vážení posluchači za pozornost. A těším se na další setkání u příštího dílu záhad z Havlíčkova Brodu. V novém třídílném projektu Akta X.  Obrázky a novou audio nahrávku pro Vás připravil fotograf Jiří Zelenka („Wikimedia Common

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »
Sdílej HBhistory