Mezihvězdný kontakt jako propadák

Dobrý den vážení spoluobčané celé naší planety. Zdá se vám, že jsme připraveni na kontakt s neznámou mimozemskou entitou. Třeba takovou, která se svým vzezřením bude podobat právě nám. A co pokud to nebude zrovna pravda. Podívejme se kolem sebe. Co když bude každá další entita podobná třeba hmyzu, rostlinám nebo ptákům. Budeme schopni přijmout tento reálný fakt.

Ani ty nám nejpodobnější nemusejí mít dokonale stejný vzhled.
Napsal jsem dnes zcela novou úvahu na téma jak nejsme připraveni na kontakt. Jak asi dlouho budeme přehlížet tento fakt. A nejen to, v dnešním tématu nalezneme i příběh jedné docela malé sportovní gymnastky. Která si za svůj výkon zaslouží medaili. Dokážeme pochopit jak stupidně se někteří lidé chovají ke své spoluobčance na této planetě. I když žije na jiném kontinentu. Je to stále naše spoluobčanka. Nebo snad ne ?

Není dnešní úvaha natolik složitá že její podstatu nedokážeme pochopit. Když se máme připravit na kontakt s neznámou entitou. OSN již předurčila jednu svojí čelní představitelku pro kontakt s neznámou entitou. Což možná ani netušíte. Ve skutečnosti třeba nebude tou první osobou, která provede kontakt na zcela jiné úrovni. Bude tak snad rozumět cizím neznámým entitám. Zřejmě si sami vyberou cílovou osobu a představí ji celému světu. Ani já to nemohu předem vyloučit, jak bude tento meziplanetární kontakt probíhat.

Budou tyto entity mít zájem navštívit naši planetu plnou odpadků s projevy rasismu a xenofobie. Nejsem si tím zcela jist. První na co narazí budou odpadky kolem naší planety. Už to může budit nedůvěru. A navodit představu o úrovni naší inteligence a ukazovat na jakém vývojovém stupni se zrovna nacházíme. Je to pro nás velký problém.
Dnešní konkrétní vsuvka na You Tube :

https://www.youtube.com/shorts/KKtYQ5oEcgk

Galerie obrázků :

Audio nahrávka :

Autor úvahy : Jiří Zelenka. Obrázky : Internet a Wikimedia Commons. Vsuvky : YouTube. Magazín : Svět záhad z Havlíčkova Brodu na HBhistory.

You may also like...

Translate »
Sdílej HBhistory