Jak bohatý Hitler byl a kdo dnes dostává peníze za jeho knihu Mein Kampf?

Mnoho lidí si myslí, že Adolf Hitler byl pouhým tyranem a člověkem, který si chtěl vše přizpůsobit svým šíleným představám o tom, jak by měl jeho nový svět vypadat. My jsme se však rozhodli zaměřit na jednu jeho stránku, nad kterou mnoho lidí nepřemýšlí, a to konkrétně nad tím, jak moc byl Hitler ve své největší éře bohatý, kolik mu vydělala jeho slavná kniha Můj boj (Mein Kampf) a kdo vydělává z této knihy dnes. 

Mimo to, že se řadí mezi jedny z nejhorších lidí v historii, se zároveň řadí do nejbohatších a nejslavnějších knižních autorů všech dob. A jak všechny finance z této knihy využíval? Je dost pravděpodobné, že kdyby díky knize neměl takový finanční přínos, možná by se ani nestal tím, kým nakonec byl. První příjmy, které z knihy získal, využil pro financování nástupu nacistické strany k moci. Dále si pomocí financí pomohl tak, že uplácel a obdarovával významné německé politické osobnosti, díky kterým byl postu „k nebi“ snazší.

Díky slávě této knihy, kterou si kupovaly miliony lidí, měl Hitler obrovské jmění a není tedy ani divu, že měl po jeho říši několik luxusních domů a celou flotilu automobilů značky Mercedes. Hitler také investoval miliony do vládního majetku tak, aby se začal objevovat na politických plakátech, či razítkách. Kromě svého osobního bohatství se později dostal i k přístupu obrovského ukradeného a zabaveného majetku, který obsahoval takřka vše. Od drahých kovů až po cenná umělecká díla.


 

Mein Kampf, kniha, která to vše způsobila

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »
Sdílej HBhistory