Jak bohatý Hitler byl a kdo dnes dostává peníze za jeho knihu Mein Kampf?

Mnoho lidí si myslí, že Adolf Hitler byl pouhým tyranem a člověkem, který si chtěl vše přizpůsobit svým šíleným představám o tom, jak by měl jeho nový svět vypadat. My jsme se však rozhodli zaměřit na jednu jeho stránku, nad kterou mnoho lidí nepřemýšlí, a to konkrétně nad tím, jak moc byl Hitler ve své největší éře bohatý, kolik mu vydělala jeho slavná kniha Můj boj (Mein Kampf) a kdo vydělává z této knihy dnes. 

Mimo to, že se řadí mezi jedny z nejhorších lidí v historii, se zároveň řadí do nejbohatších a nejslavnějších knižních autorů všech dob. A jak všechny finance z této knihy využíval? Je dost pravděpodobné, že kdyby díky knize neměl takový finanční přínos, možná by se ani nestal tím, kým nakonec byl. První příjmy, které z knihy získal, využil pro financování nástupu nacistické strany k moci. Dále si pomocí financí pomohl tak, že uplácel a obdarovával významné německé politické osobnosti, díky kterým byl postu „k nebi“ snazší.

Díky slávě této knihy, kterou si kupovaly miliony lidí, měl Hitler obrovské jmění a není tedy ani divu, že měl po jeho říši několik luxusních domů a celou flotilu automobilů značky Mercedes. Hitler také investoval miliony do vládního majetku tak, aby se začal objevovat na politických plakátech, či razítkách. Kromě svého osobního bohatství se později dostal i k přístupu obrovského ukradeného a zabaveného majetku, který obsahoval takřka vše. Od drahých kovů až po cenná umělecká díla.


 

Mein Kampf, kniha, která to vše způsobila

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »