Umělá inteligence AI

Dobrý den vážení posluchači záhad. Dnes je na programu umělá inteligence AI. Odhadnout co nám přinese do budoucna je nesnadný úkol. Základem všeho je prvotní program. Když k tomu přidáme vše co se děje kolem nás. Máme podstatně velký problém. Zatím co si svoje problémy tvoříme pouze a jenom sami.

Ale nastane den, kdy do našeho života vstoupí někdo cizí. Nebude to krásná žena, ani muž a už vůbec ne potomek. Bude to něco, na co nejsme dokonale připraveni. Ano, je to AI. Pro ty co netuší kdo je AI. Je třeba otevřít stránku v české Wikipedii a napsat zde dvě slova jako „Umělá inteligence“.

Já nejsem osobním lékařem Al. A tak nebudu hodnotit jeho špatné funkce, ale ani nemoci. Jediným dobrým lékem pro AI je tak červené tlačítko. Člověk v budoucnu nejspíše zhloupne. Tak dlouho bude uvažovat o tom, zda má stisknout červené tlačítko.

Barevná Reklama

Ve svém životě mohu posuzovat mezi pozemskou technikou a tou která nám nepatří. S AI nám tak nastává problém. Jaký to si nastudujte v dnešní audio nahrávce. Dlouho jsem uvažoval co vložit do naší dnešní vsuvky. Nebude to však pozitiv, ale negativ. Pozitivem je originál nahrávka Freddie Mercuryho se skupinou Quenn. Negativem bude to jak asi může myslet AI. Asi tak stejně jako v nahrávce.

Vsuvka : https://www.youtube.com/watch?v=b9H38tB2LC4

Galerie obrázků:

Audio nahrávka :

Autor úvahy : Jiří Zelenka. Obrázky : Internet a Wikimedia Commons. Vsuvky : YouTube. Magazín : Svět záhad z Havlíčkova Brodu na HBhistory.

You may also like...

Translate »
Sdílej HBhistory