Nejvyšší voják německé armády Jakob Nacken

Ten snímek je fascinující. Na jedné straně 2,21 metrů měřící Jakob Nacken, nejvyšší voják wehrmachtu, na druhé straně britský poručík Bob Roberts, který měřil jen 160 cm. V tomto případě přímo před objektivem David zajímá Goliáše, protože Nacken se Robertsovi vzdává.

Nacken, který se narodil dvěma rovněž vysokým rodičům v Düsseldorfu, působil před válkou jako „Uranus“, nebo „Obr z Porýní“ v putovním cirkuse. Byl prohlašován za nejvyššího muže Německa, někdy i světa. Nosil boty velikosti 17, jeho hlava byla plná odřenin, protože neustála narážel do futer dveří, které samozřejmě nebyly koncipovány na tak vysoké lidi.

Za války sloužil u dělostřelecké jednotky, s tou byl také v srpnu 1944 zajat ve francouzském Calais. Přístav obsadili Britové a vzdala se jim celá německá posádka města. Je otázka, jestli fotka nebyla kašírovaná pro propagandistické účely, vyloučit ani potvrdit se to nedá.

Po válce se Nacken přestěhoval do Spojených států, kde již žila jeho sestra. Začal se tam živit, jako, věřte nevěřte, Santa Claus. Byl všeobecně známý, několikrát se objevil ve filmovém týdeníku. Byl také hostem nejrůznějších televizních show, kde ho předváděli jako „Německého Long Jakea“. Zemřel ve svých 81 letech.

You may also like...

Translate »
Sdílej HBhistory