Třicet let od hadráku – ztratili jsme víc, než jsme získali

17_listopad_1989.jpg

Do výročí takzvaného sametáče zbývá pár týdnů, ale prostoduchý mainstream to do nás pere, co se dá. Jaká je to paráda, že už nestojíme fronty na banány, nejezdíme na rekreace ROH a do ciziny můžeme, kdy se nám zachce a ještě si na to můžeme výhodně půjčit, muhheeehhee.

Škoda že prostoduchý mainstream neříká celou pravdu a sice, že jsme si státním převratem zavařili takovou kaši, ze které se nedostaneme ani za sto let. Neboli třicet let od hadráku – ztratili jsme víc, než jsme získali. Tož pojďme na to. Školství je v rozkladu. Vysoké školy chrlí na trh práce stáda nepoužitelných zmanipulovaných nekňubů vzdělaných v oboru kulturologie a rekreologie, ale zedníka nebo pokrývače hledáme s lucernou v pravé poledne. Ještě že tu máme ty mega a giga markety typu Obi a Hobby, aspoň se můžeme vrátit k osvědčeně socialistickému způsobu UDOS. Udělej si doma sám.

O zemědělství nemá cenu mluvit a plýtvat slinou. Bývalá JZD musela být zlikvidována, aby nekonkurovala dovozům ze zahraničí. Výsledkem toho je, že jsme dnes závislí ve všem na dovozu druhořadého šmejdu ze zahraničí. Tam by to prasata nežrala, ale pro nás na východě je to dobré dost. Kromě toho vinou zničených JZD z venkova zmizely pracovní příležitosti. Vinou toho venkov stárne a vylidňuje se.

Průmysl je kapitola sama pro sebe. Nepatří nám už ani voda pod zemí. Co mělo cenu polistopadoví zločinci rozprodali a rozdali za babku. Železárny na severní Moravě a sirkárnu v Sušici si nedovolil zavřít ani Hitler. Gauneři po hadráku to zvládli s bravurou. Slavné sirky se místo v Sušici vyrábějí v Indii. Bohužel jsme si likvidací průmyslu a následnou kuponovkou zařízli zlatou slepici co snášela do státního rozpočtu vejce. A tak dnes gauneři v poslanecké sněmovně licitují o tom, jestli nám vůbec povolí důchody nebo nás nechají zdechnout v kolbence u pásu a za nohy odtáhnout do kopřiv. Případně rovnou odhlasují povinnou euthanasii pro všechny nad šedesát.

O žádnou obranu demokratůru v hadráku nešlo, šlo bohužel jen o jedno, o trhy a moc. Navíc naprostá většina Čechů o žádný kapitounov nestála. Chtěli jen plné kvelby zboží ze západu a jezdit k moři, kdy se jim zamane.
A v zahraničí se obávali toho, že by tam začaly jezdit naše české Zetory, Jawy a Tatry. A už vůbec nestáli o to, aby u nás vyrostl nový český Baťa. Němcům se podařilo velmi šikovně přesvědčit Čechy a držet je v bludu, že Škodovka je česká. Není! A ty ostatní firmy, které zanikly, nezanikly náhodou. Nechci být přítelem nějakých konspiračních teorií, ale byl to záměr, bylo potřeba prodat další zboží ze Západu. Šlo o trhy o trhy a jen o trhy. Proto z nás západ dělá idioty a snaží se nás hnát do války s Ruskem. Jde zase jen o trhy.

To, nač jsme mohli být hrdí, bylo naše zdravotnictví. Kdo nikdy v cizině na západě nenakoukl do špitálu pro dolních deset melounů,neumí si ani představit, jak skvělé zdravotnictví v Česku bylo. Bylo, bohužel. I zdravotnictví dostává zabrat. Nemocnice skomírají. Dneska už nestojíme fronty u Mototechny nebo na banány, ale u zubaře a se sepjatýma rukama prosíme aby nás ošetřil, protože na soukromého pana doktora, který se vám koukne do pusy a požádá o dva tácy, na to většina lidí nemá dost peněz. Jak to proboha dělali ti „zlí“ komunisté, že zubařů bylo v okresním městě několik a doktor v každé větší vsi? Ale ovoce z ciziny je už dost. Tak když nám vypadne zub, můžeme si tam místo něj vrazit kus banánu a podepřít mandarinkou. Co je lepší? Vystát si frontu u Mototechny nebo mít v pořádku zuby? Chytrému napověz, hloupého trkni, nejlépe banánem mezi oči. Konečně rajzovat po světě můžeme dle libosti, tak by neměl být problém objednat se k panu doktorovi třeba ve Vídni, bohužel s ohledem na naše žebrácké mzdy bychom museli kvůli zubnímu můstku asi zastavit barák.

Takže bohužel, není co slavit, pravdu a lásku Čechům a Slovákům, tedy většině z nich, sametová revoluce rozhodně nepřinesla. Jenom jsme šikovně vylili do škarpy vaničku i s dítětem.

Sdílej:

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Translate »