Třicet let od hadráku – Ztratili jsme víc, než jsme získali II.

Praha

Vysoká cena za udržitelnost důchodů. Dnešní dvacátníci mohou jít do penze až v 75 letech. Co jsme si vycinkali, to máme.Do výročí takzvaného sametáče zbývá pár týdnů, ale prostoduchý mainstream to do nás pere, co se dá. Jaká je to paráda, že už nestojíme fronty na banány, nejezdíme na rekreace ROH a do ciziny můžeme, kdy se nám zachce a ještě si na to můžeme výhodně půjčit, muhheeehhee.

Škoda že prostoduchý mainstream neříká celou pravdu, a sice, že jsme si státním převratem zavařili takovou kaši, ze které se nedostaneme ani za sto let. Neboli třicet let od hadráku – ztratili jsme víc, než jsme získali. A jednou z těch katastrof je totálně zdevastovaný důchodový systém. Řekněme si už konečně pravdu vážení, popřevratové vlády zprasily, co mohly. Bohužel s tichým souhlasem nás všech. To máme za to vážení, že mnohým z nás stačily po hadráku bedny banánů a vandry s řízkem. Takže co se týče důchodového systému, tam se jedná o zločin obrovských rozměrů, Především jsme si zařízli slepici, co snášela zlatá vajíčka do státního rozpočtu. Ano, ty státní podniky, které jsou pro idioty, co v době socialismu tahali maximálně kačera po zemi terčem pošklebků, tak ty sypaly do státní pokladny miliony. Tudíž logicky bylo dost peněz i na ty zlořečené důchody.

Tyto státní podniky polistopadoví zločinci rozkradli, zničili, zavřeli nebo prodali za pár korun cizákům a včil mudruj, národe, kde penízky brát, když nejsou. Ročně z této republiky tečou stovky miliard korun do ciziny, náš stát neuvidí ani pětník, díky polistopadovým zločincům. Tyto miliardy by z důchodového systému v Česku udělaly malé Švýcarsko. Z čeho tedy důchody platit, když nám díky polistopadovým zločincům nepatří ani ta voda pod zemí. Ještě vám není špatně? Tak dál. Všechny ty super, hyper a megamarkety, co se nám tu rozlezly jako plíseň. Zničily domácí podnikatele, zničily obchod s potravinami a vydírají pěstitele. Většina patří opět cizákům. Miliardy z jejich obratů tečou do ciziny. Nám z nich nezůstane ani pětník, zbývají jen otrocká pracovní místa za směšný plat a špatné zacházení. Zahraniční investoři u nás nikdy daně platit nebudou. Jsme pro ně jen kolonie, a čím nám bude hůř, tím pro ně líp. Aspoň budeme ještě levnější, povolnější, ohebnější a otročtější. Myslíte si, že v zahraničí nechají Čechy bezplatně podnikat a daně posílat domů? Kdyby aspoň zlomek těch zisků, co jdou jinam, spadl do důchodového systému, matky jednoho a více dětí by mohly odejít do důchodu v padesáti a stát by to nepocítil.

Kdo tedy má u nás táhnout důchodový systém? Zaměstnanci? Většina nikdy neuvidí onen průměrný plat a žijí od výplaty k výplatě. Většina rodin je zadlužená až do důchodu aby měla kde bydlet. Ti to z osmnácti tisícovek hrubého, ano takové platy u nás jsou, hlavně ve službách, asi neutáhnou. Těch pár domácích podnikatelů? Řekněme si to na rovinu, většina z nich kouká, jak daně neplatit vůbec. A nelze se jim divit, protože je jim jasné, že armáda politických mamlasů a zlodějů ty peníze stejně rozkrade a roztočí v hloupostech. Pandury, gripeny, zmanipulovaná veřejná zakázka pro IT systém úřadů práce, neustálé nákupy nesmyslů do kanceláří pro státní úředníky na ministerstvech, stále víc státních úředníků…z oken všech našich ministerstev za třicet let hadráku vylétalo tolik peněz, že by dokázaly uživit důchodce v polovině Evropy. Ještě nemáte chuť chytit pod krkem nějakého pitomu, který vám vypráví pohádky o báječné Sametové revoluci a vyfackovat mu z tváře úsměv?

Přiznejme si, to že dnešní dvacetiletí budou makat do sedmdesáti, to je jim upřímně jedno. Jsou spokojení, že mají solené brambůrky, Colu, mobily, tablety, facebook a Twiter, mozky vymyté televizními seriály, Člověkem v plísni a soutěží Superstar. Poslouchají vymyšlené horory o době před listopadem 1989 ty hloupé pohádky o ošklivém socialismu, a co bude za padesát let, jim je jedno. Vlastní bydlení dnešní dvacetiletí ve většině případů neseženou, takže budou, jako supové, čekat už zemřou jejich prarodiče nebo až poslanečtí zločinci odsouhlasí euthanazii aby mohli dědka s bábou nejen přemluvit, ale ještě líp, legálně zabít s požehnáním státu.. Rovněž s ohledem na extrémní obezitu se jen málo z nich sedmdesátky nedožije a pak většina z nich bude přisátá na peněženky svých rodičů ještě v padesáti, protože dokud máma funí, tak zůstanu u ní.

Sdílej:

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Translate »