Sebeobrana u Havlíčkobrodského soudu?

Příspěvek Reportéra:

Takže můžeme začít

Myslíte si, že když vás napadne zezadu opilý a zfetovaný člověk, který Vám ještě vyhrožuje 10 minut podřezáním a to i vašim kamarádům. Vy se mu ubráníte, zavoláte policii, všechno pod kamerami, svědci i obsluha vypovídají ve váš prospěch, že vás za to někdo může soudit a odsoudit? Ano může…

Vše začalo v roce 2015, po práci již v pozdních hodinách šli 3 kamarádi z fabriky do hospody. Jednalo se o místní nonstop v Ledči nad Sázavou, ne moc dobré historie. Dva popíjeli na baru třetí pil jen nealkoholické nápoje. Probíhal tam nějaký šrum, místní známý feťák obtěžoval hosty, několikrát vyzván obsluhou odběhl ven. Kamarádi se přesunuli k automatům, kde chvíli hráli. V tom se přiřítil místní feťák, a jak smyslu zbavený začal něco vykřikovat. Kluci ho vyzvali, ať neotravuje a jde si vykřikovat ven. To dotyčného rozlítilo a začal klukům vyhrožovat podříznutím, že má nůž a že neví, s kým si zahrávají…2 kluci byli proti Hlínovi, jak se mu přezdívá bezmocní. Fyzicky byl na jiné úrovni a především hodně „frčel“ na pervitinu. Pak se do toho vložil třetí z party, který seděl opodál hned mu bylo vyhrožováno, že je chudák, lemro a bude pobodán.

Po chvilce vyhrožování agresor napadl sedícího kluka. Jenže nečekal, že si vybral špatnou osobu. Ocitl se rychle na zemi, kde ho jeden držel, a ostatní volali mobilem na místní policii. Protože dobu nejela, agresora pustili, ten utekl neznámo kam. Po příjezdu policie svědci vypověděli, že byli napadeni magorem a obsluha vše potvrdila. V baru kamery samozřejmě byly.

Jak si myslíte, že tento incident dopadl? Po měsíci přišlo obvinění klukovi, který se bránil. Protože výtržník měl zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření a pracovní neschopnost.

Došlo brzo na soud, Soudkyně okresního soudu v Havlíčkově Brodě Hana Doubková mu totiž vyměřila trest za údajné výtržnictví a ublížení na zdraví místnímu narkomanovi a to na 2.6 roku s odkladem na 3.6 roku, a to navzdory tomu, že všichni svědci hovořili při procesu v jeho prospěch.

Státní zástupkyně Cihlářová dokonce navrhovala 2.6 roku natvrdo.Kocourkovská spravedlnost v Havlíčkově Brodě?Údajně zbitý narkoman při vědomí toho, že rvačku vyprovokoval a sám je v podmínce, věc ani zpočátku nehlásil, takže nešlo vůbec zajistit stopy z místa činu.

V minulosti už byl ve vězení, několikrát na záchytce, několikrát napadal a vyhrožoval zfetován místním lidem.U soudu se ale cítil jako oběť a soudkyně mu bezmezně uvěřila. Svědci u soudu řekli, že se báli o život, že od té doby nenavštěvují žádné bary v Ledči nad Sázavou. Tomu se jen soudkyně zasmála.Dotyčný se odvolal proti rozsudku Doubkové, u krajského soudu případ předali na přestupkové řízení.Myslíte, že vás to nemůže potkat? Měli se od agresora nechat napadnout a doufat, že jim nezpůsobí vážná zranění? Či jak tvrdil, nepoužije nůž,až poté volat policii? 

 

 

 

Sdílej:

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »