Říše temnoty

osvetim

Otevřeme, zavřeme. Otevřeme zavřeme. V neděli ano v neděli ne. Kafe na tržnici ne, na nádraží z automatu ano. Někomu snad může připadat tohle drobné vládní šikanování bezúčelné a že jsou to jen takové roztomilé výstřelky duševně přepracovaných byrokratů. Jenže ono je to jinak. Rodí se nám tady nová říše temnoty. Doslova a do písmene.
Tak obchody musely zavřít, kromě těch, co prodávaly základní zboží. Ty pak musely zavřít v neděli. Pak zavřít v osm. Zavřít v devět. Pak omezíme počet zákazníků a začneme honit lidi do fronty. Protože fronty jsou přece z hlediska šíření infekcí to nejlepší. Nejnovější výplod vládního kretenismu je, že obchody, které dosud nezavřely, musí omezit sortiment, aby se narovnaly podmínky pro malé a velké obchody. Takže zákazníci čumí na hory zboží za páskou jak neandrtálec do mlátičky. Ale zase mohou markety prodávat v neděli, v tu samou neděli, ve které ještě před měsícem prodávat nesměly, protože v neděli se přece šířila ta hrozná infekce a všichníííí pomřeméééééé.

Část lidí, zřejmě ti hodně naivní si myslí, že ministr Blatný co začíná být prd platný a celá ta jeho squadra azura hledá nejlepší cestu, jak nás ochránit před tím hrozným smrtícím virem (který má podle Světové zdravotnické organizace úmrtnost 0.27%, no zkuste porovnat s rakovinou) a v procesu ti velcí a chytří dělají chyby. Jiní označí tu politickou sebranku za dementy. I to je dílem pravda, protože třeba ministr všeho zdraví je bez ohledu a titul případ, kterého nám snad vylosovali v tombole.

Podezřele malá část obyvatelstva se ptá, proč vůbec musely obchody zavřít. Máme snad konkrétní údaj že by se lidé nakazili při kupování tužek nebo bot v malém obchodě, kde projde deset zákazníků za dopoledne? Nic nenasvědčuje tomu, že by se v obchodech nějak masivně šířila nějaká infekce. Například nemocnost mezi prodavačkami není o nic vyšší než u jiných profesí. Vždyť v případě několika nakažených prodavaček by musela jít do karantény celá směna nebo rovnou obchod zavřít. Stalo se to někde? Jde jen obyčejnou šikanu?

Jiný výklad může být, že vláda je příliš pod vlivem „takzvaných datových vědců“ a idiotů, kteří tvrdí, že epidemii lze řídit sociálním inženýrstvím, třeba potíráním mobility obyvatelstva, protože když všichni zůstanou doma, tak epidemie přece skončí, protože to tak vychází v těch jejich počítačových modelech, protože virus nebude mít co žrát? A co až lidé z těch svých kobek vyjdou?

Bohužel rozhodnutí vlády jsou neuvěřitelně pitomá. Člověk si říká, že to snad ani nemohou myslet vážně. Ale oni to vážně myslí. Ta šikana má hluboký a temný smyl. Souvisí to s otázkou, kterou nastolil Roman Kříž z Libertariánského institutu . Otázka zní, jak vůbec dokázali nacisté usmrcovat takové množství lidí v koncentračních táborech. Během jednoho transportu tam dorazilo během krátké chvíle několik stovek osob. Například vystoupili z vlaku na nechvalně známém nádraží v Osvětimi. Jejich organizaci a třídění mělo na starosti několik málo desítek příslušníků SS. Kdyby se vězni sebrali, tak esesáky umlátí čepicí. Přestože byli esesáci ozbrojení, měli PSY v pátém stupni a byli většinou v dobré kondici, zatímco vězni byli po transportu v podstatě polomrtví a žádné zbraně neměli. Ale měli ruce, nohy a ohromnou početní převahu. Kdyby skutečně chtěli, tak by s esesáky skoncovali během pár minut. Nastala by řetězová reakce. Vězni by se zmocnili jejich zbraní, napadli s nimi další objekty a celý stroj na průmyslovou realizaci rasově čisté Evropské Unie 1.0 by vzal během pár desítek minut za své. Ty tábory nebyly nijak velké a loajalita ukrajinských pomocníků německého vedení nebyla nekonečná.

Dokonce se ojediněle stávalo, že vězni vystartovali po ostraze, ale jednalo se o izolované akce několika jednotlivců. Ostatní šli na smrt jako ovce. Nikdy to neskončilo úspěchem. Proč to?

Vzpomínám si na rozhovor s hercem a překladatelem Achabem Haidlerem, který několikrát mluvil s lidmi, kteří mašinerií koncentráku prošli. Esesáci totiž vyvinuli systém, jak to zařídit, aby ztráta kontroly nad masami lidí nehrozila a ten naopak zcela spořádaně nakráčel do sprch i s „managementem front“.

Systém spočíval v neustálé šikaně. Pořád je různě popoháněli z jednoho místa na druhé. Řvali na ně přitom soustavně různé příkazy, místy zcela protichůdné. Sem tam někoho zbili, že „příkaz neposlechl“. Lidé, sotva se vypotáceli z vlaku, hned byli vtaženi do víru šikany a buzerace, ve které bylo těžké se zorientovat, natož se zorganizovat a koordinovaně zasáhnout proti uniformám. Součástí tohoto psychologického působení bylo také udržování v nejistotě včetně nejistoty ohledně příbuzných a blízkých, které rozdělili hned na začátku.

Naprostá dezorientace byla nezbytná k tomu, aby esesáci mohli vězně ovládat a dosáhnout toho, že šli na smrt ochotně, v podstatě sami a ještě předtím stihli napsat příbuzným pohlednici, jak se mají dobře. Systém se s každým dalším transportem zdokonaloval. Velitel koncentračního tábora Belzec SS-Sturmbannführer Christian Wirth, původním povoláním policista, příležitostně pronášel proslovy k židům, kteří právě dorazili do koncentračního tábora Belzen, a ti mu tleskali, protože se jim to líbilo, dávalo to zdání pravidel a řádu a bylo to pro ně akceptovatelné.

Lidem v transportu chyběly informace. Občas se sice dostala ven zpráva, co jsou koncentráky a co se tam děje, a tato informace se dokonce v židovské komunitě šířila, ale mnozí jí nevěřili. Informace o tom, že tam pálí lidi v peci, pokládali za „fake news“. Raději se rozhodli důvěřovat oficiálním zdrojům které jim tvrdily, že jedou někam na východ, kde práce osvobozuje, což se ve srovnání s realitou třeba polského ghetta nejevilo jako zas tak špatná alternativa.

A stejně se to praktikuje s námi. Pít jen v sedě. Nezpívat. Káva z kelímku ano. Káva z kelímku ne. Káva z kelímku ano, ale vypít doma. Svařák ano, ale jen z flašky, ne do kelímku. Šíříte infekci a kvůli vám umře 0,247 seniora. Kolik důchodců mezitím umřelo na stres, kovidovou izolaci a strach? Nenakupovat v neděli. Dva metry od sebe, holoto! Jen základní potraviny. Nakupovat do jedenácti, ale od devíti nesmíte ven. Nasaďte si roušky. Pořádně, i na nos, jinak vás to kápo v černé uniformě sekurity co dneska straší u každého marketu a v hale na nádraží zmlátí obuškem za nadšeného pokřiku zblblých pětitisícovek. To máš za to, žes neposlechl kápo, lumpe! . Do obchodu jen s košíkem. Systém front. Sprchy není třeba, pro začátek stačí mytí rukou tím chemickým sajrajtem. Přitom by stačilo ty diktátorské velemloky strčit do jedné místnosti a zahodit klíč.

Tak jednoduché! Oni to nemyslí zle, oni to nemyslí ani dobře, oni jen dělají svoji práci, spočívající v šikaně a ovládání mas. Teď asi chápeme, proč přetrvává odpor k výuce moderních dějin na školách. Je lepší donekonečna mlátit středověkou slámu, protože kdyby začala nějaká rozhodná část populace přemýšlet o věcech z relativně nedávných dob, pravděpodobně by mnohé pochopila. Že se tady rodí nová totalita, proti které je ta ze 70. let 20. století procházka růžovým sadem. Tohle je říše temnoty, děsivé půlnoční království.

Do koncentráků se už lidi nevozí, bylo to nepraktické, komplikované a bylo kolem toho hrozně papírování. Pokud existuje peklo, tak tam teď dole Himmler a Goebels mlátí hlavou o kotle, když vidí jak snadno to jde. Mnohem lepší je lidi nechat tam, kde jsou a koncentrák postavit kolem nich. A vůbec nejlepší je je přesvědčit, aby si ten koncentrák postavili sami. Pokud existuje nebe, tak spisovatel Orwel tam roní slzy jak štamprlata, že na něco podobného nepřišel a nenapsal, byl by ještě slavnější.

Takže seďte doma, na nic se neptejte, důvěřujte „odborníkům“ a skutečné odborníky má jen naše vláda. Dodržujte opatření, zachraňuje to životy. Impfung macht frei a kdo není očkovaný, pro toho tady máme takovou žlutou nášivku na oděv, aby byl zdálky vidět a slušní lidé si na něj dali pozor. Už nám to jednou vyšlo.

Sdílej:

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »