Obchodníci se smrtí VZP

Příliš drahá naděje, zdravotnictví 2021 v České republice. Když vám odmítne VZP pojišťovna uhradit jedinou možnou léčbu na rakovinu.

Proč? Protože můžou.
Tátovi při pravidelné lékařské prohlídce zjistili před pár měsíci metastazující karcinom jater. Rychle postupuje do celého těla. Operace nepřipadala v úvahu dle onkologie v Jihlavě, jediná pomoc mohla být biologická léčba.

Po konzultaci odcházíme z oddělení naprosto bez nějaké medikace s tím, že VZP má 30 dní na schválení léku. Asi proto, že měsíc je dlouhá doba s takto vážnými nálezy a hodně zájemců o léčbu se jí samozřejmě nedočká. A pojišťovna ušetří a může dotovat třeba nesmysl Covid.

Takže onkologie v Jihlavě nijak v této diagnóze nepomohla a teď se čeká na vyjádření VZP. Takže si to řešíme naprosto sami s jiným onkologickým oddělením v Praze, protože jinak to v naší „skvělé“ zemi asi nejde.

Co si nezařídíš sám, to nemáš.

Za pár týdnů přišla odpověď od zdravotní pojišťovny VZP – zamítnuto. Tedy nechávají pacienta naprosto bez léčby i medikace. Chápete, že toto je možné v dnešní době v takto rozvinuté společnosti? Na pitomost Covid vyplácí miliardy, to je ale přeci netrápí. Hrozivé je, že vás nechají pomalu umírat bez pomoci a nikomu to nevadí.

Každého z vás to samozřejmě může potkat. Celý život si platíte zdravotní pojištění? Odpověděli jste si Ano? Přesto máte smůlu. Přeji jen to nejhorší všem lékařům a lidem, kteří rozhodli o smrti mého otce.
Obchodníci se smrtí VZP

Sdílej:

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »