Kouzlo dvojího metru

lang.jpg

V naší společnosti se zřejmě měří dvojím metrem podle toho jestli jste na té správné straně barikády, máte ty správné názory, ty správné kamarády…a prezentujete se v té správné televizi
Jasně o tom svědčí případ Václava Klause mladšího a nynější výroky radního z Jesenice Martina Langa.
Výroky Martina Langa, radního za ODS v Jesenici u Prahy, které napsal na adresu prezidenta Miloše Zemana i některých poslanců na sociální síti, vyvolaly mezi lidmi pobouření. Zcela právem. Kdybychom mávli rukou nad tím, že si někdo o poslancích, kteří zvedli ve Sněmovně ruku pro zdanění církevních restitucí píše, že jsou „smradlavá prasata, která je nutno pozabíjet, aby nenakazili zbytek společnosti“, nebo o prezidentovi, že je „druhý Hitler a je nutné ho podřezat jako svini,“ pak by s námi asi nebylo v pořádku a nadpoloviční většina společnosti by asi patřila do léčebny na uzavřené oddělení.
Uvidíme, jak na trapné výroky Martina Langa zareagují jeho soukmenovci v ODS. Předseda strany Petr Fiala výroky poté, co se dostaly do některých médií (například do veřejnoprávní České televize však nikoliv), odsoudil, a prohlásil, že očekává „patřičné kroky“ od organizace ODS v Jesenici, v jejímž čele Martin Lang byl. Podle toho, co píše Idnes se radní Lang za svá slova prezidentu Zemanovi omluvil a vzdal se funkce předsedy místního stranického sdružení. Členem ODS ovšem zůstává dál, navíc místopředsedkyně strany Alexandra Udženija i někteří další modří soukmenovci považují věc za vyřešenou.
Zarážející je radní Lang nebyl za svoje skandální projevy z ODS vyloučen. Zvlášť když na vyloučení Václava Klause mladšího stačily výroky na půdě poslanecké sněmovny, kdy přirovnal schvalování předpisů EU v českém parlamentu k rozhodování o složení židovských transportů do koncentrákůza druhé světové války. Pro někoho to může být za hranicí vkusu, ale je třeba zdůraznit, že Václav Klaus mladší nevyzýval k zabíjení. Takže zřejmě se v ODS asi neměří všem stejně. Přitom člověk, působící v politice (byť jen komunální), přece musí vědět, že i šíření nenávisti na sociálních sítích může být trestné, o čemž se v minulosti přesvědčili například ti, co schvalovali smrt českých vojáků v Afghánistánu.
Postoj vedení ODS, které se asi spokojilo s tím, že se Lang nakonec omluvil a vzdal se funkce předsedy místního sdružení, přijde jako komický alibismus. Vždyť z úst vrcholných politiků ODS tak často slýcháme slova o slušnosti či morálce a nářky nad tím jak naše politika hrubne. To opravdu například Petrovi Fialovi a Miroslavě Němcové nevadí, že členem jejich strany je pan Lang?

Sdílej:

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Translate »