Kalí vodu, Máňo

Bylo nebylo. Za devatero horami kdesi doma v kuchyni Pepa Vochtáblo čte noviny. „Máňo, v Třeskuplesku píšou, že pan ministr zdravotnictví vzkazuje, že se máme vočkovat proti koronáru. Ty co se neočkujou, prej taky podporujou Rusáky a Putina,“ hlásí manželce.

„Ježišmarjá. Soused Tonda, co slíbil, že nám pořeže dřevo na zimu zadarmo, protože jsme starý a nestačíme na to, prej není vočkovanej. Myslíš že on taky,“ děsí se manželka. „No určitě, tuhle v hospodě tvrdil, že náš premiér čaruje rukama jak Rumburak ale je republice platnej jak mrtvýmu zimník,“ rozumuje Pepa. Ale Máňa váhá. „Já nevím. Tonda a proruskej? Za totáče hodil tajemníka strany do rybníka a taky za to seděl. Na tu sbírku pro Ukrajinu, kams mi říkal, ať nelezu, že nekrademe, přivezl plný auto,“ oponuje Máňa.

Ale Pepa má jasno. „Kalí vodu Máňo, kalí vodu, aby se na něj nepřišlo. Ale my jim ukážeme,“ zahuláká Pepa, bouchne do stolu a dodá: „Na středisku už vočkujou desátou dávkou proti tomu koronáru. Pudem tam a dáme si to píchnout dvakrát ať lidi viděj. A Tondovi na dřevo kašlu. Radši zmrznem, ale vod takovýho nic nechci. Ať se chytí za nos šváb proruskej.“

Sdílej:

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Translate »