Jak nepodlehnout ničení zeleně v našem městě Havlíčkův Brod

Velmi mi Vážené dámy, pánové, však také kamarádi i přátelé, než zplna se začnete věnovat svému víkendovému programu, svým rodinám, koníčkům a samozřejmě sobě, dovolím si vás požádat o několik vašich drahých minut života, věnovaných pomoci při záchraně jednoho „malého zeleného plácku“ na kraji našeho města, jež za pomoci více jak dvou set stromů odděluje obytnou zónu, základní a mateřskou školu i dům pro naše nejstarší spoluobčany od silnice, která se svero-východním obchvatem nazývá, ač při pohledu z ptačí perspektivy lze nabýti pocitu, že je vnitřní komunikací.

Zmíněný „plácek“ též několika desítkám našich spoluobčanů, kamarádů a známých, poskytuje místo pro rekreaci, zahradničení, i ke klidnému setkání s jejich rodinami a přáteli, v podobě zahrádkářské kolonie.

https://www.petice.com/za_zachovani_zahradkaske_kolonie_na_nebi_v_havlikov_brod

Naše obec, vlastník tohoto pozemku, se nyní rozhodla tuto lokalitu věnovat výstavbě rodinných a řadových domů, což je určitě myšlenka skvělá, však přichází v době, kdy je dle volně dostupných informací takovýchto pozemků dostatek = nejsou ještě prodány a nové lokality se chystají. Pravda je, že tyto nejsou ve vlastnictví obce a také jejich vzdálenost k centru města je větší. Je-li to však dobrý důvod použíti k výstavbě „zelený ostrov“, nechám na každém z vás.

Neb věřím a doufám, že každý z vás je člověkem jasné mysli i rozhodnutí, který jen nemávne rukou nad děním v jeho městě a dokáže se rozhodnout, zdali zeleň nebo domy, dovolil jsem si užíti vašich elektronických adres a poslat vám řádky výše k posouzení.

Jste-li pro obranu míst kde žijete, kde vyrůstají vaše děti, kam chodíte na procházky, jezdíte na kole, běháte, venčíte své čtyřnohé členy rodiny, nebo jen jednou za čas se za kamarádem zastavíte, přidejte se prosím k těm, kteří se už rozhodli a dejte svůj hlas, svoji podporu, zeleni.

Petici můžete podepsat ZDE.

Přikláníte-li se pak k výstavbě domů v této lokalitě, jsem rád, že jsem se ve vás nezklamal, a že opačný názor na věc připustíte.Vám všem, kteří jste dočetli až sem, děkuji velice a znáte-li další, pro které je „lhostejnost“ neznámé slovo … s tím si však poradíte.

Pozdrav přidávám.

 Milan Šedý – HB – +420 602 316 953

Štěpán Podešt – HB – +420 732 966 234

Autor: Štěpán Podešt. Za pomoc přírodě Eko Reportér.

Sdílej:

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. Petr MIŠURA napsal:

    Že je naše radnice dlouhodobě nepřítelem zeleně, je notoricky známá věc. Proto tuto petici vítám a samozřejmě jsem ji podepsal. Děkuji autorům za snahu zabránit tomuto dalšímu devastujícímu počinu, ať už to dopadne jakkoliv.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Translate »