Cesty a Sny – 21 dokumentů

CESTY A SNY

Cesty a Sny     HBhistory

Čeká nás dobrodružná cesta po USA, na které dojde k natočení 21 dokumentárních filmů. Projedete s námi nejkrásnější místa, která tamní příroda poskytuje lidskému oku. Každé místo, které navštívíme, budeme kamerově i fotograficky dokumentovat, budete součástí živých vstupů, vše s námi procestujete dronem, aby z materiálů vznikl výše uvedený autentický dokument.

Vznik myšlenky

Jak už to často bývá, celé to začalo snem jednoho člověka … a aby nezůstalo jen u snu, sdílením nápadu a představ postupně došlo k přípravě plánu. A ten bychom rádi zprostředkovali i Vám, ukázali Vám svět jinýma očima, očima ryzí přírody, nefalšovaně, bez příkras, v její kráse a zároveň přirozeném respektu vůči ní … tak jak se ještě nikdo neodvážil do něj nahlédnout. Necháme proniknout ryzí přírodu a její tajemnou krásu přímo do Vašich životů a srdcí přes oči až na filmové plátno.

Náš cíl

Náš cíl je přesný, jasně definovaný. Při cestě národními parky, poutními místy Spojených států a spousty dalších krás zdejší přírody prozkoumat, dokumentovat a zdolávat krásy i překážky tamních míst s kamerou v ruce, dronem nad hlavami, abychom byli schopni připravit 21 dokumentů z míst, které jsme pro Vás předem vybrali z hlediska jejich přitažlivosti. Součástí cesty budou navíc překvapení (pro představu plánujeme zastávku v Las Vegas – Mistři zastavárny, Bonnie a Clyde …). Vše chceme zvládnout v časovém rozsahu 35 dní. Plán máme připravený do nejmenšího detailu, v místech máme zajištěné jedny z nejlepších tamních reportérů a průvodců, kteří danou oblast mají dobře zmapovanou. Budeme vysílat živé vstupy každý den, a to několikrát denně. Procestujete s námi vybraná zákoutí všech plánovaných zastávek a míst, kam se běžní turisté sami neodváží. Z cesty si tak odvezete nezapomenutelné zážitky a vzpomínky, které si uchováte navždy ve Vaší mysli …

Trasa
– Joshua Tree National Park
– Route 66
– Sedona AZ
– Primm Nevada
– Grand Canyon
– Horseshue Bend
– Bryce Canyon
– Dixie National Forest
– Zion National Park
– Valley of Fire
– Las Vegas
– Hoover Dam
– Death Valley
– Sequoia National Park
– Kings Canyon
– Yosemite
– Calico Ghost Town
– San Diego
– Hollywood
– Venice Beach
– Mission San Juan Capistrano

Co potřebujete vědět

Získáte zážitek, o kterém se Vám dodnes ani nesnilo. Budete součástí realizačního týmu, na vlastní oči uvidíte místa, která byste za normálních okolností nebo na dovolené zde neviděli. Nahlédnete do procesu tvorby dokumentárního filmu, osaháte si svět kamer, filmového světa … světa, který není pro každého. Budete u vzniku dokumentu, kde Vás člověk provede zákoutími světa, jak ho neznáte, dozvíte se nové informace, které obohatí mysl nejen zkušeného turisty, ale i laika pomocí živých vstupů a nejen jich …. Podíváte se tak do míst nejen z vlastního úhlu pohledu, ale z pohledu samotné přírody. Samozřejmostí je, že Vám řekneme, jak se na cestu připravit, vše o ubytování, stravování a nutných dokumentů potřebných k cestě.

Odměna pro Vás

Člověk v životě získá i ztratí spousty věcí. Jen dvě mu zůstávají navždy v mysli i srdci … vzpomínka a zážitek. Vy s námi získáte obojí.Budete po celou dobu s námi. Můžete nás sledovat na našem webu a sociálních sítí HBhistory, Cesty a Sny, IsaDom Travel, Instagram, YouTube, kde již máme obrovskou základnu fanoušků.

Co je HBhistory?

HBhistory je magazín zaměřený na historii, památky a krásy přírody. Najdete nás na webu …, Facebooku, YouTube a Instagramu. Náš team je složený z nadšenců, kteří mají společný jeden cíl. A tím je Vám všem zprostředkovat neobvyklé zážitky, abyste si je uchovali ve formě vzpomínek. Páteř teamu tvoří Martin Hodboď, René Štáfl a David Pospíchal.

A na závěr … Proč to všechno děláme?

Od založení HBhistory se nám již povedlo mít reportéry téměř v každém státě i městě. A chceme stále víc pro Vás. Zprostředkovávat Vám vše, co je v našich silách a myslíme si, že byste to měli vidět, vědět… To je naše hlavní myšlenka. Snažíme se lidem přiblížit minulost, ukázat současnost a nastínit i obraz budoucnosti, kterou si vlastními silami tvoříme společně.

Hlavním cílem cesty je dokázat sobě i Vám všem, že dokument lze natočit jinak. Vám zůstanou zážitky, ze kterých můžete čerpat na Vašich dalších cestách. Rádi bychom ve Vás probudili touhu poznávat svět, plnit si sny, nestát na místě, ale jít vpřed na cestě za poznáváním. Naše dokumenty postupně uvidí studenti od základních škol až po cestovatele a širokou veřejnost. Vše začne v Havlíčkově Brodě, v místě, kde se zrodil počátek myšlenky … od založení HBhistory až po Cesty a Sny. Všechny dokumenty, které natočíme ve Vás musí zanechat jen jeden pocit. Tam musím jednou jet, tohle chci vidět na vlastní oči! Nejenom že vám ukážeme krásy přírody, my Vás připravíme na vlastní cesty do budoucna i na tuto společnou.

Máme zde pro vás ukázku, jak určité části 21 dokumentů budou vypadat (video je od hlavního kameramana HBhistory)

Sdílej:

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »