Budeme tu do stovky, aneb jak se šíří prodloužená lež

Lidský život se u nás prý prodlužuje. Je údajně tím, že se dnes máme líp, než jsme se měli včera a dokonce ještě líp než se budeme mít zítra. Věříte tomu? Pak jste hodně naivní. Věk dožití se v této zemi naopak dramaticky zkracuje a bude hůř! Pokud o tom někdo pochybuje, pak stačí zajít na nejbližší hřbitov a přečíst si údaje na nejnovějších náhrobcích. Přibývá tam stále víc lidí, kteří se ani nedožili věku 65 let. Také pohled na smuteční oznámení je ranou do vazu. Neuvěřitelnou rychlostí přibývajíjména lidí, kteří se nedožili ani šedesáti. Proč se tak děje? Proč umírají houfně lidé, kteří se již nikdy nebudou těšit z důchodu, na to není odpověď až tak těžká. Ovšem jen málo „odborníků“ má odvahu říkat to nahlas, aby nebyli okamžitě osočeni, že se jim stýská po dobách minulých. A tak si budeme raději lhát do vlastních kapes.

Především kvalita potravin. Ta je otřesná. To co se často povaluje v regálech moderních supermarketů, by na západ od našich hranic bylo dobré leda tak jako strava pro prasata. Ale pro nás je to dobré. Přemíra cukrů, tuků, škrobů, soli, sójového odpadu, různých umělých náhražek, glutamátů, konzervantů, a bůhví jak se všechny ty jedy jmenují. Margarin, co chutná a vypadá jak vyjetý olej. Salámy, co maso nikdy neviděly a nad nimiž se i kočka ušklíbne. Zelenina vyhnaná jedy pod umělým světlem, jablka ze sádry, rajčata bez chuti. Už i naši domácí, dříve tak kvalitní výrobci se poučili jak se ziskem vyrobit lacinou šlichtu a dokonce i obyčejný sýr přecpat solí tak, že se nedá pozřít! No nekupte to za ty peníze!

Zvlášť když vaše výplata nedosahuje ani takzvaného průměru a rodinu krmit musíte. Ovšem následky na sebe nedají dlouho čekat. Je to komické, číst na webových stránkách celostátních deníků, jak tu v ráji konzumního kapitalismu budeme strašit do sta let a jen o pár řádek nahoře si přečtete stesky praktických lékařů a ambulantních specialistů nad nebývalým nárůstem případů těžké cukrovky, mrtvice, rakoviny a dalších vážných civilizačních chorob u stále mladší populace, která končí i předčasnou smrtí. Mimochodem rakovina! Každý třetí člověk u nás onemocní rakovinou, každý rok přibývá nejméně sedm tisíc nových případů rakoviny a vysoké procento lidí umírá. Je to normální? To je ten prodloužený život nebo spíš prodloužená lež?

Saadouni Štěpánka

Sdílej:

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. Martin Dvořák napsal:

    Pár náhrobků asi nebude srovnatelný údaj vůči ČSÚ, nicméně stále více lidí se naštěstí začíná zabývat tím, co jí a jak žijí, takže bych to zas tak tragicky neviděl. Životní úroveň viditelně stoupá, nebo snad máte pocit, že se máme stále hůř? Já ne.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »