Bude první člověk z Vysočiny v České republice odsouzen za užívání zakázaných látek?

Dnes bylo sděleno obvinění a zahájeno trestní stíhání osoby ze spáchání přečinu „Výroba a jiné nakládání s látkami s hormonálním účinkem“

Jak dotyčný tvrdí, před několika měsíci u něj zazvonilo policejní komando v počtu deseti osob, asi na základě udání z facebooku mu byla provedena domovní prohlídka, kde bylo zabaveno několik látek s anabolickým účinkem viz. usnesení z prohlídky.

Na začátek trochu informací co vůbec anabolické steroidy jsou:

Anabolické steroidy jsou uměle vytvořeným derivátem podobné mužskému pohlavnímu hormonu – testosteronu, podporují nadměrnou tvorbu bílkovin v těle a tím samozřejmě růst svalů. Mají též značný vliv na regeneraci, proto je dávají lékaři po vážných autonehodách či úrazech aby podpořili růst svalové hmoty a komplexní hojení svalů. Používají se též při vážných onemocněních.

Steroidy jsou již dnes nejen v kulturistice…

Nejvíce zneužívané bývají anabolické steroidy v kulturistice, atletice a jiných výkonnostních/vytrvalostních/silových sportech. Vlastně ve všech sportovních odvětvích.Dnes již anabolické steroidy běžně užívají i lidé, kteří ještě nedosáhli plnoletosti. Prakticky každý druhý „cvičenec“ má s těmito látkami nějaké zkušenosti. A každý třetí je pravidelně užívá a skladuje doma. Steroidy tedy zakázané anabolické látky se dají sehnat již dnes prakticky všude. Jejich užívání najdeme nejenom mezi sportovci ale také mezi policisty, vojáky i lékaři.

Steroidy a jejich vedlejší účinky.

Samozřejmě o tomto tématu je toho na internetu hojně psáno, kolikrát samozřejmě naprosté nesmysly.

Proto zde k nahlédnutí plakát. Škodlivost a vedlejší účinky anabolických steroidů přímo z antidopingového výboru.

A nyní blíže k případu obviněného:

Jak on sám tvrdí všechny látky, které skladoval doma má prý výhradně pro svou potřebu a také na léčbu zdravotních problémů. Což uvedl také při výslechu. Na vše odpovídal bez výhrad.

1)Kdy jste začal brát anabolické steroidy (zkratka AS)?

Asi před rokem pravidelně především na doporučení odborného lékaře. Samozřejmě jsem měl s těmito látkami již dříve zkušenosti. V mém okolí je lidé pravidelně užívali.

2)Jaké látky jste přímo užíval?

 Jednalo se o testosteron a růstový hormon.

3)Proč jste je začal užívat a co vám to přineslo?

Protože jsem se dlouhodobě léčil se zdravotními problémy viz. Syndrom dráždivého tračníku, roky jsem trávil po nemocnicích, chodil pravidelně na odběry ke specialistům v Kolíně, Havlíčkově Brodě. Prodělal jsem několik nepříjemných vyšetření a také mnohokrát skončil v nemocnici na pozorování. Nikdo si nevěděl rady, léky nezabíraly. Pak jsem skončil na kortikoidech což byl pro mě konec. Nakonec jsem začal užívat tyto látky AS.

Co mi to přineslo? Po několika měsících vysazení kortikoidů a antidepresiv a nasazení AS stav se mi zlepšil.

4)Zaznamenal jste nějaké vedlejší účinky těchto AS?

Když jste tyto látky vysadil vrátili se vám zdravotní problémy?

Vedlejší účinky jsem zatím nezaznamenal. Jsem si jich ale vědom. Samozřejmě se dají dlouhodobě tyto možné problémy potlačit jinými látkami.

Po vysazení se mi opět zhoršil stav tak po 2-3 měsících.

5)Nějaké svalové přírůstky jste pocítil?

Ano ale, protože jsem těchto látek nebral mnoho a především popravdě mi jich většinu zabavili, takže jsem zůstal jen u aplikace růstového hormonu. Ale samozřejmě je tam znatelná regenerace, svalový přírůstek i lepší libido. To je fakt.

6)Jaký máte názor na zabavování těchto věcí, na domovní prohlídku a obvinění vaší osoby?

Je to naprosto úsměvné a ubohé, ale klasika u nás v tomto bordelu. Na velké dealery se zaměřovat nebudou, takhle je to jednodušší. Jen si neumím představit, že by tyto prohlídky byli pravidelné u každé osoby chodící do fitka. Protože popravdě  bere to každý občas či to zkusí ať je mu 18 či 50. Doplňky klasické výživy propagované na každém obalu, pixly, vám růst svalů nezaručí.

Děkujeme za rozhovor Redakce Team HBhistory.

Případu se budeme nadále věnovat!!!

Co myslíte je užívání těchto látek špatné? Když jsou si dotyční „sypači“ vědomi rizika?
Měli by být takto postihováni a posléze i souzeni? Taková je přeci doba, budeme to respektovat či ne.
Sdílej:

You may also like...

3 Responses

  1. NeníPodstatné napsal:

    Dnešní justice a policie je jen výsměch společnosti a tohle to jen dokazuje. Pokud míníte řešit steroidy pro vlastní užívání, laskavě zavírejte i feťáky a lidi co berou drogy pro vlastní spotřebu. O nich se ví veřejně, roznáší tak HIV a další nemoci a vesele si běhají bez jakéhokoliv obvinění na svobodě? Divím se že se policistům z Vysočiny tohle chce vůbec papírovat. No aspoň si dají práci ;-) Protože jak vidno asi se dost nudí.

  2. Fleck napsal:

    Berem to vsichni.Veskerej pohybovej aparat se da napravit Rustakama nebo Testosteronem.Vykloubil jsem si nekolikrat osklive rameno bolelo to jako prase doktor me hnal na operaci.Misto toho jsem si koupil rustaky a jsem fit

  3. Petr napsal:

    Sem zvědavej jak dopadne, v Havlíčkově Brodě státní zástupitelství řeší naprosto vše, kde jakou píč…všichni to berou, tak pozavírejte půlku návštěvníků posiloven. Fraška

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »