Bojovník Nicolas

Malý bojovník

Čtyřletý Nicolas neměl jednoduchou cestu na svět. Podle matky byl porod nestandardní. Jak vyplývá ze znaleckého posudku, byla poměrně rychle aplikovaná infuze s oxytocinem. Také je zde doporučení, že porod mohl být ukončen o půl hodiny dřív, použitím porodnických kleští, protože z výsledků kardiotokografie bylo podezření na pupečníkovou komplikaci, což se také potvrdilo. Matka Nicolase si také stěžovala na nedostatečnou péči lékařů, a to i přesto, že upozorňovala personál, že jí není dobře a ztrácí dech. V posudku najdeme další podivnosti.

Matka tvrdí, byla se synem propuštěna domů i přesto, že při SONO mozku, byl viditelný nález. Lékaři matku upozornili, že krev se vstřebá.  Nestalo se tak. Výsledkem bylo, že po propuštění z nemocnice si pediatr při prohlídce všiml, že Nicolasovi roste obvod hlavičky rychleji než by měl, 4 cm za 10 dní. Rozjel se kolotoč vyšetření a operačních zákroků.

Diagnóz je několik, dětská mozková obrna, Dandy walker syndrom, epilepsie.

Malý Nicolas nechodí.

Můžeme se dohadovat, kdo měl či neměl podíl na Nicolasově zdravotním stavu. Na soudního znalce, jak jsme se dočetli z emailové korespondence, byl vyvíjen, jak sám soudní znalec píše, velmi silný tlak ze strany nemocnice. I to byl jistě důvod, že svůj znalecký posudek, dle matky, velmi zmírnil a označil postupy porodníků za Lege artis.

Jsme přesvědčeni, že v tomto případě je tolik nejasností a indicií vedoucí k pochybnostem nad správností postupů lékařů, že je nutné Nicolase a jeho rodinu podpořit.  Proto spouštíme crowdfundingovou sbírku. Cílem je získat finance na zajištění potřebné léčby a všech nákladů s ní spojených.

Nabízíme možnost všem, které tento případ zaujal, aby sbírku podpořili. My váš příspěvek ještě znásobíme zlatým řezem, ke každé stokoruně přidáme dalších 62 korun.

Pomůžeme Nicolasovi a jeho rodině splnit si velké přání…postavit se na vlastní nohy!

Představujeme vám projekt Nadacniho fondu pomoci Karla Janecka Bojovnik Nicolas. Nasi vizi lze realizovat pouze s vasi pomoci.
https://www.nfpomoci.cz/darovat/?projekt=2863 Přispět můžete jakoukoliv částkou. 
Nadační fond pomoci Karla Janečka ke každá částce navíc přidá ještě 1,62násobek, takže z každé stovky bude rázem 162 Kč, z tisícovky 1620 Kč!

Děkujeme.

Facebook

Web

Sdílej:

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »